אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
א. לוי: "ילין לפידות מטרפד הסדר מוסכם"

א. לוי: "ילין לפידות מטרפד הסדר מוסכם"

חברת הנדל"ן מבקשת מביהמ"ש לאשר את ההסדר שגיבשה בהסכמת הנציגות, הנאמן ומומחה ביהמ"ש, ולטענתה סוכל במפתיע על ידי ילין לפידות שחזר בו וקרא לפרק את החברה

24.01.2013, 08:24 | רחלי בינדמן

חילוקי דעות קשים בין נאמן האג"ח של חברת הנדל"ן א.לוי, שבשליטת בני משפחת לוי וחברת הביטוח מנורה, לבין בית ההשקעות ילין לפידות שיושב בנציגות מחזיקי האג"ח. מבקשה שהגישה אתמול א.לוי לבית המשפט, עולה כי אנשי ילין לפידות מתנגדים למתווה להסדר חוב שהיא גיבשה מול המחזיקים, ואף מאיימים כי ידרשו את פירוקה. עמדת ילין לפידות מנוגדת לפי בקשה זו גם לעמדתו של המומחה מטעם בית המשפט שמונה לפקח על ההסדר, רו"ח איציק עידן.

קראו עוד בכלכליסט

א.לוי חייבת כ־180 מיליון שקל לבעלי האג"ח. בבקשה שהוגשה על ידי עו"הד ישראל פפר ונועם שרון ממשרד מיתר ליקוורניק נכתב כי לאחר פרסום מתווה ההסדר, העלו נציגי ילין לפידות דרישות לשינויים במתווה שא.לוי קיבלה, אולם למרות זאת, "בסמוך למועד הגשת בקשה זו, הודיע לחברה אחד מחברי הנציגות (הכוונה לנציג ילין לפידות – ר"ב) כי הוא חוזר בו מתמיכתו במתווה ההסדר המורחב ודורש כתנאי להסרת התנגדותו כי החברה תתחייב שלא ליזום פרויקטים חדשים בתחום פעילותה עד למועד פירעון שני שלישים מסכומי קרן האג"ח".

משמעות דרישה זו, נטען בבקשה, היא "שהחברה לא תהיה רשאית ליזום פרויקטים כלשהם עד 2016", ואם א.לוי תענה לדרישה זו לא יהיו בידיה המקורות הדרושים לפירעון התשלומים האחרונים של קרן האג"ח ומשכך החברה מסרבת לדרישה של ילין.

עוד חושפת הבקשה כי לאור סירובה להיענות לדרישת ילין הודיע עו"ד אלון בנימיני המייצג את נציגות מחזיקי האג"ח כי ילין פנה לנאמני האג"ח בבקשה לכנס אסיפות מחזיקים, שעל סדר יומה העמדה לפירעון מיידי של החוב ונקיטת הליכים משפטיים לפירוק החברה. א.לוי מבהירה כי לאור דרישתו של ילין לא יכלה החברה להגיש את בקשת ההסדר כבקשה מוסמכת עם נאמני האג"ח. משכך, הגישה החברה את בקשת ההסדר מטעמה. עם זאת, החברה רומזת כי רו"ח עידן תומך במתווה שגובש. אך לא ידע אם חוקית מותר לו להגיש את חוות דעתו במצב כזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות