אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד שלב בדרך להשלמת העסקה: סבן רוכש מלאומי 3.2 מיליון מניות פרטנר צילום: שני בראל

עוד שלב בדרך להשלמת העסקה: סבן רוכש מלאומי 3.2 מיליון מניות פרטנר

סבן סיכם על רכישת 47.83 מיליון מניות פרטנר (31%) מידי סקיילקס ויקבל על עצמו את החוב של סקיילקס להאצ'יסון בהיקף של 300 מיליון דולר. צפוי לשעבד להאצ'יסון 51 מיליון מניות פרטנר ולכן ירכוש המניות מלאומי

24.01.2013, 12:16 | גיא בן סימון

עוד שלב בדרך להשלמת העסקה לרכישת פרטנר: חיים סבן חתם על הבנות סופיות עם בנק לאומי על רכישת 3.2 מיליון מניות פרטנר מידי הבנק. זאת, לאחר שבסוף דצמבר האחרון הגיע המו"מ למבוי סתום.

קראו עוד בכלכליסט

סבן סיכם על רכישת 47.83 מיליון מניות של פרטנר (31%) מידי סקיילקס שבשליטת אילן בן־דב, כשבמסגרת העסקה יקבל על עצמו את החוב של סקיילקס להאצ'יסון בהיקף של 300 מיליון דולר. סבן אמור לשעבד להאצ'יסון 51 מיליון מניות של פרטנר ולכן ירכוש המניות מלאומי.

אילן בן-דב וחיים סבן , צילום: צביקה טישלר אילן בן-דב וחיים סבן | צילום: צביקה טישלר אילן בן-דב וחיים סבן , צילום: צביקה טישלר

בנק לאומי, שמחזיק ב־7.1 מיליון מניות פרטנר (כ־5% מפרטנר), ימכור כ־3.2 מיליון מניות לסבן, באותו המחיר שבו ירכוש סבן את המניות מידי סקיילקס (25 שקל למניה). אולם במקביל יעניק סבן ללאומי פיצוי של 6-3 מיליון שקל, שיועבר לבנק תמורת ויתור על הזכויות שקיבל הבנק במסגרת רכישת המניות שלו עם בן־דב, הכוללות מינוי דירקטור בפרטנר, זכות וטו בקבלות החלטות עסקיות חשובות בדירקטוריון החברה, וזכות הצטרפות לעסקת מכירה עתידית.

 

רכישת גרעין השליטה בפרטנר מחזירה את סבן לקדמת הבמה של שוק התקשורת הישראלי. במאי 2005, קבוצת משקיעים בהובלתו של סבן רכשה מהמדינה את גרעין השליטה בבזק, וכעבור 4.5 שנים מכרה את אחזקתה בבזק לשאול אלוביץ' ברווח המוערך בכ־300% - כסף גדול גם עבור טייקון כמו סבן.

בדצמבר האחרון  אישרו בעלי האג"ח של פרטנר, שלהם חייבת החברה כ־1.5 מיליארד שקל, את המכירה לסבן. לפני יומיים שר התקשורת משה כחלון אישר את העסקה למכירות מניות החברה אם סקיילקס לחיים סבן. בכך למעשה הסרו כל התנאים המתלים של העסקה וכי החברות נערכות להשלים את הרכישה בימים הקרובים.

בהתאם להסכם רכישת המניות זכויות בעלי מניות המיעוט שהוענקו ללאומי פרטנרס על ידי סקיילקס יבוטלו במועד השלמת העסקה הצפויה להתקיים בימים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות