אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה מזה 143 שנה: נוקיה לא תחלק דיבידנדים צילום: בלומברג

לראשונה מזה 143 שנה: נוקיה לא תחלק דיבידנדים

נוקיה מנסה להחזיר לעצמה נתח שוק לאחר התרסקות במכירות והפסדים מצרפיים שהסתכמו בכ-5 מיליארד יורו מאז תחילת 2011

24.01.2013, 14:20 | סוכנויות הידיעות

ענקית הסלולר הפינית נוקיה לא תחלק לבעלי המניות שלה דיבידנדים לראשונה מזה 143 שנה לאור הפסדים הולכים וגדלים. החברה מעדיפה להשקיע את הכסף בניסיון ההתאוששות שלה, מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג.

בתוך כך, החברה הפינית דיווחה על מעבר לרווח לראשונה מזה שבעה רבעונים. הרווח של נוקיה לרבעון הרביעי הסתכם ב-202 מיליון יורו, או 5 סנט למניה, בהשוואה להפסד של 1.07 מיליארד יורו, או 29 סנט למניה בשנה שעברה. הצפי היה להפסד של 0.06 יורו למניה. ההכנסות נטו ממכירות ירדו ב-20% ל-8.04 מיליארד יורו.

היסטורית, אפילו שתי מלחמות עולם והתפוררותו של הגוש הסובייטי – לקוחה מרכזית אז של נוקיה – לא מנעו מהחברה להחזיר למשקיעיה כסף.

נוקיה מנסה להחזיר לעצמה נתח שוק לאחר התרסקות במכירות והפסדים מצרפיים שהסתכמו בכ-5 מיליארד יורו מאז תחילת 2011.

מנכ"ל נוקיה סטיבן אלופ עם לומיה 900, צילום: בלומברג מנכ"ל נוקיה סטיבן אלופ עם לומיה 900 | צילום: בלומברג מנכ"ל נוקיה סטיבן אלופ עם לומיה 900, צילום: בלומברג

מנכ"ל החברה הפינית סטיבן אילופ קיצץ למעלה מ-20 אלף משרות בחברה ונוקט צעדים לשימור מזומנים לטובת פיתוחן של מכשירים ניידים המבוססים על מערכת הפעלה של מיקרוסופט, שיתחרה במכשיריהן של אפל וגוגל.

ביטול הדיבידנדים "יבטיח גמישות אסטרטגית" לחברה, אמרה נוקיה בהצהרהה היום.

כחלק משידוד המערכות בחברה, סגר אילופ מרכזי ייצור ומחקר ומכר פטנטים וכן נכסים אחרים של החברה. תחת הנהגתו נכנסה נוקיה לשוק מכשירי הסמארטפון, והשיקה גם את מכשיר ה- Lumia 920מבוסס הווינדוס.

נוקיה הודיעה שמכירות ה-Lumia טיפסו ל-4.4 מיליון מכשירים ברבעון הרביעי. לעומתה הודיעה אפל כי מכרה 47.8 מיליון מכשירי אייפון באותו הרבעון. מכירות האנדרואיד עלו ל-136 מיליון מכשירים ברבעון השלישי, על פי חברת המודיעין העסקי IDC. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות