אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מידרוג שינתה את אופק הדירוג של דרבן מיציב לחיובי צילום: עמית שעל

מידרוג שינתה את אופק הדירוג של דרבן מיציב לחיובי

זאאת על בסיס התייצבות ביחסים הפיננסים של החברה בשליטתה הלאה של כלכלית ירושלים של אליעזר פישמן, וחזרה לרמות שאיפיינו אותה בשנים 2010-2009

24.01.2013, 19:26 | ענת ציפקין
חברת הדירוג מידרוג הודיעה על אישור מחדש של דירוג A3 ושינוי אופק הדירוג מיציב לחיובי לאג"ח של חברת דרבן השקעות בע"מ. הכרזתה של מידרוג מבוססת על התייצבות ביחסים הפיננסיים של החברה בשליטתה המלאה של כלכלית ירושלים של אליעזר פישמן, וחזרתם לרמות שאפיינו אותה בשנים 2009-2010, זאת לאחר שבשנת 2011 נרשמה הרעה מסוימת ביחסים אלו.

קראו עוד בכלכליסט

במידרוג מציינים כי התייצבות זו הושגה, בין היתר, הודות למימושי נכסים וקרקעות, בעיקר במנהטן, אשר הניבו לחברה תזרימי מזומנים בהיקפים של מאות מיליונ שקלים ואף אפשרו לה להקטין ממצבת חובותיה. הפרופיל הפיננסי של החברה כולל רמות מינוף סולידיות אשר הינן טובות לרמת הדירוג, היקף תזרים FFO משמעותי, הנאמד ע"י מידרוג בכ- 75-80 מיליון שקל.

אליעזר פישמן, צילום: עמית שעל אליעזר פישמן | צילום: עמית שעל אליעזר פישמן, צילום: עמית שעל

כלכלני מידרוג כותבים כי דרבן מחזיקה בעשרות נכסים מניבים, בשווי שנאמד בכ- 3.8 מיליארד שקל המניבים תזרים NOI בהיקף של כ-235 עד 240 מיליון שקל. אמנם, מידרוג מעריכה את הנתונים התפעוליים של תיק הנכסים כבינוניים, אך רואה לחיוב את מהלכי החברה להשבחתו. במסגרת הדירוג נלקחה בחשבון חשיפתה של החברה לצורכי התזרים של החברה האם - כלכלית ירושלים. על אף שחל לאחרונה קיטון ברמת חשיפה זו, לאור הצלחת החברה האחות - מבני תעשייה - להשלים בחודשיים האחרונים גיוסי חוב בהיקף מאות מיליוני שקלים, רואה מידרוג קשר בין דירוג החברה ודירוג כלכלית ירושלים העומד, נכון להיום, על A3.

שינוי אופק הדירוג מיציב לחיובי נובע מהערכת מידרוג, לפיה קיים תרחיש ריאלי שבו, במהלך השנה הקרובה, יעלה בידי החברה להשלים מספר מהלכים חשובים, אשר יביאו להפחתת מצבת החובות ולשיפור ביחסי האיתנות וכיסוי החוב, כמו גם לגידול בהיקף התזרימים השוטפים מפעילות. מהלכים אלו אמורים לכלול, בין היתר, השכרת שטחים בנכסים בהיקפים גדולים, תוך העלאת שיעורי התפוסה וכן המשך מימושי הנכסים, אשר יקטינו את מצבת החובות ואף יניבו לחברה מקורות נזילות של מאות מיליוני שקלים.

את הרבעון השלישי של 2012 סיכמה דרבן עם צמיחה של 9% ב-NOI ל-61 מיליון שקל. הרווח נקי של דרבן הסתכם ב-23 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 57 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עיקר הירידה נבעה מעלייה בהוצאות מימון של 51 מיליון שקל ומירידה בחלק החברה ברווחי חברות כלולות של 6 מיליון שקל. דרבן לא נסחרת בבורסת תל אביב. היא חברה מדווחת בלבד, מכיוון שאגרות החוב שלה נסחרות בבורסה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות