אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן אן.וי: חברה-בת מבטלת עסקה ברומניה צילום: shutterstock

קרדן אן.וי: חברה-בת מבטלת עסקה ברומניה

ג'י.טי.סי פולין הודיעה בנובמבר האחרון כי תמכור החזקותיה בשלושה מרכזי קניות למשקיע פרטי. אי הסכמות הפילו את העסקה

24.01.2013, 20:11 | ענת ציפקין

חברת ג'י.טי.סי פולין, חברה-בת של חברת האחזקות קרדן אן.וי, מבטלת את העסקה למכירת החזקותיה בשלושה מרכזי קניות ברומניה למשקיע פרטי, עליה דיווחה בנובמבר האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת נובמבר בשנה שעברה דיווחה ג'י.טי.סי פולין, חברה בת (27.75%) של קרדן אן.וי, כי חתמה עם משקיע פרטי על הסכם למכירת החזקותיה בשלושה מרכזי קניות ברומניה - Pietra Neamt ,Buzau ו-Suceava תמורת 6 מיליון יורו. הסיבה למכירה היא העובדה שנכסים אלו אינם רווחיים בגלל שיעורי תפוסה נמוכים או דמי שכירות נמוכים שאינם מכסים את ההוצאות. שלושת הקניונים נחשבים קטנים יחסית ובעלי אופי מקומי, ללא מותגים בין לאומיים.

אולם היום מדווחת החברה כי היא והמשקיע החליטו לבטל את עסקת המכירה וזאת בשל אי הסכמות שעלו בהקשר לתנאים הסופיים של ההסכם. GTC פולין מדווחת כי היא בוחנת אפשרויות שונות, אך לא פירטה מעבר לכך.

GTC פולין, הנסחרת בבורסת ורשה, פועלת בתחום הנדל"ן המשרדי והמסחרי במדינות מזרח ומרכז אירופה. החברה הקפידה לציין בסוף השבוע כי לאור תנאי השוק הנוכחיים במדינות בהן היא פועלת במזרח אירופה, העדיפה להביא לשיפור תפעולי בטווח המיידי על פני יצירת ערך לטווח הארוך וכי בעקבות המכירה, תרשום בדוחותיה הכספיים לרבעון השלישי לשנת 2012 הפסד נטו (לאחר חלק המיעוט) של 3.7 מיליון יורו כתוצאה משערוך שלילי של הנכסים הנמכרים. עסקה זו, במידה והיתה מתבצעת, היתה עולה בקנה אחד עם האסטרטגיה של ג'י.טי.סי פולין לצמצום החזקותיה במרכזי קניות קטנים

כבר בדוחות הרבעון השני הודיעה GTC כי בשנה הקרובה היא צפויה לממש כ-30% מסך הנכסים שהיא אמורה למכור במסגרת "תוכנית שלושת השנים" שלה למימוש נכסים. בין הנכסים שהוזכרו כמועמדים למימוש: פלטיניום ביזנס פארק בוורשה, ושטחים הנמצאים בבעלותה בפולין ורומניה.

כשני שליש מהכנסותיה של ג'י.טי. סי הן מהשכרת נכסים בפולין והונגריה, שתי המדינות בהן היא פעילה ביותר.

"המשבר הכלכלי גרם לירידה כללית בביקושים לנכסים במדינות בהן פועלת GTC, ובעיקר מאופיין בהשפעה שלילית על היכולת של החברה להשכיר או למכור את נכסי הנדל"ן שהושלמה בנייתם, כמו גם על שיעור התשואה המניבים נכסים אלו. דינמיקה זו השפיעה לרעה על שיעורי התפוסה בנכסים של GTC ועל גובה השכירויות שהיא מקבלת בנכסיה. החברה סיימה את הרבעון השלישי לשנת 2012 עם הפסד בסך של כ-24 מיליון יורו. ההפסד המיוחס לבעלי מניות החברה הסתכם בסך של כ-16 מליון יורו, שעיקרו נבע משערוכים שליליים של נכסים ומהוצאות מימון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות