אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"המחיר של מלאנוקס נמוך, אולם מומלץ שלא להתפתות" צילום: אוראל כהן

"המחיר של מלאנוקס נמוך, אולם מומלץ שלא להתפתות"

מלאנוקס צפויה לפתוח את המסחר הבוקר בעלייה לאחר שצנחה ב־14% ביום חמישי בת"א ואיבדה 3% בלבד במסחר בוול סטריט בסוף השבוע. דש ברוקראז': "גם אם תהיה צמיחה ב־2013, היא תהיה חד־ספרתית לכל היותר"

27.01.2013, 08:16 | ניר צליק

מלאנוקס, ספקית מוצרי התקשורת למחשבים, צפויה לפתוח את המסחר הבוקר בתל אביב בעלייה בעקבות פערי ארביטראז' מול המסחר וול סטריט.

קראו עוד בכלכליסט

מניית מלאנוקס צנחה במסחר ביום חמישי ב־14%, על רקע תחזיות מאכזבות לרבעון הראשון של 2013. המשקיעים בתל אביב צפו כי המניה תרד בחדות גם בוול סטריט, אולם ביום חמישי וביום שישי איבדה המניה 3% בלבד. לפי ההערכות, משקיעים רבים רכשו שורטים על המניה, ולאחר פרסום תוצאות הרבעון הרביעי (שפורסמו בטרם פרסום התחזיות) רכשו מניות במחיר נמוך יותר. כתוצאה מכך, נוצר פער ארביטראז' של 11% במניה, שצפוי להיסגר, כאמור, הבוקר.

ביום רביעי האחרון פרסמה מלאנוקס את תוצאות הרבעון הרביעי, שאותו סיימה עם הכנסות של 122 מיליון דולר (עלייה של 68% לעומת הרבעון המקביל) וזינוק חד ברווח הנקי (30.7 מיליון דולר לעומת 13.1 מיליון דולר ברבעון המקביל). התוצאות לא הפתיעו את המשקיעים, מאחר שהחברה פרסמה לפני כחודש אזהרת הכנסות.

אייל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס, צילום: אוראל כהן אייל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס | צילום: אוראל כהן אייל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס, צילום: אוראל כהן

עם זאת, במסגרת שיחת הוועידה שקיימה החברה, היא סיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הראשון של 2013, כשצפתה הכנסות של 78–83 מיליון דולר בלבד, בעוד שהאנליסטים צפו הכנסות של 131 מיליון דולר. מדובר ברבעון השני ברציפות שבו מלאנוקס לא עומדת בציפיות הצמיחה, וברבעון הראשון של 2013 היא אף צפויה לרשום נסיגה של 6.4%–12.7% ביחס לרבעון המקביל, שבו עמדו הכנסותיה על 88.7 מיליון דולר.

משקיעי מלאנוקס אינם היחידים שהתקשו לחזות את המגמה במניה. מרבית האנליסטים הורידו את המלצותיהם עם הורדת התחזית של החברה לפני כחודש, אולם בשבועיים האחרונים הספיקו שני בתי השקעות, UBS ופייפר ג'פרי, לספק למלאנוקס המלצות "קנייה". ב־UBS נקבו למניית מלאנוקס מחיר יעד של 65 דולר, הגבוה בכ־30% ממחיר השוק, לעומת מחיר היעד הקודם שהיה 56 דולר, והעלו את ההמלצה מ"החזק" ל"קנייה".

ערן יעקובי, סמנכ"ל המסחר של בית ההשקעות דש ברוקראז', הוסיף כי "גם אם מלאנוקס תצמח ב־2013, יהיה מדובר בצמיחה חד־ספרתית לכל היותר. החברה תצטרך לעבוד קשה ברבעונים הקרובים כדי לשקם את האמון ולהפחית את התנודתיות. המחיר של המניה מפתה, אולם אנחנו ממליצים שלא להתפתות מאחר שהתנודתיות במניה בחודשים הקרובים תקשה על קבלת החלטה רציונלית. לאחר אזהרת הרווח בתחילת החודש המלצנו לשבת על הגדר ולא להתפתות, והתוצאה הרבה יותר עגומה מכך. כעת, אנו שלמים עם המלצת תשואת שוק שהענקנו ומורידים את מחיר היעד ל־45 דולר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות