אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנדיב הידוע: מייקל בלומברג תרם מיליארד דולר לאוניברסיטת ג'ונס הופקינס

הנדיב הידוע: מייקל בלומברג תרם מיליארד דולר לאוניברסיטת ג'ונס הופקינס

מדובר בתרומה הגבוהה ביותר שהוענקו אי פעם לאוניברסיטה בארה"ב. ראש עריית ניו יורק ובעל אימפריית התקשורת היהודי למד באוניברסיטה זו בשנות השישים

27.01.2013, 12:21 | סוכנויות הידיעות

ראש עריית ניו יורק ובעל אימפריית התקשורת היהודי מייקל בלומברג הודיע על כוונתו לתרום עוד 350 מיליון דולר לאוניברסיטת ג'ונס הופקינס, שם הוא למד לתואר ראשון בהנדסת חשמל בשנות השישים. על פי דיווחי אתר"ביזנס אינסיידר", בעקבות תרומה זו, יסתכמו תרומותיו של בלומברג לאוניברסיטה השוכנת בבולטימור מרילנד, ביותר ממיליארד דולר, הסכום הגבוה ביותר שנתרם אי פעם לאוניברסיטה בארה"ב.

תרומתו האחרונה של בלומברג נועדה "לקדם את החדשנות בהשכלה הגבוהה" בארה"ב.

אוניברסיטת ג אוניברסיטת ג'ון הופקינס בארה"ב | צילום: בלומברג אוניברסיטת ג

חלק הארי של התרומה הנוכחית – כ-250 מיליון דולר – הוא פרי מאמץ משותף של מספר פילנתרופים לגייס סכום של מיליארד דולר כדי ליצור פלטפורמה בין-תחומית באוניברסיטת ג'ונס הופקינס לקידום נושאים שעל סדר היום הגלובלי.

בשלב ראשון, ישמש הכסף למימון תוכנית בתחומים שונים כגון ניהול בר-קיימא של משאבי מים, ניהול שירותי בריאות פרטניים, בריאות גלובלית, מדעי החינוך והתחדשות אורבאנית. יתרת התרומה – 100 מיליון דולר - יוקדש למלגות סיוע לתלמידי תואר ראשון.

"מייקל בלומברג הוא פילנתרופ בעל חזון וכוח מניע בתחום הרווחה החברתית בסדר גודל של פילנתרופים דגולים כגון אנדרו קרנגי, רוקפלר, לילנד סטנפורד ומייסד המוסד שלנו – ג'ונס הופקינס", אמר ל"ביזנס אינסיידר" רונלד ג' דניאלס, נשיא אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

"אוניברסיטת ג'ונס הופקינס היוותה חלק חשוב מחיי מאז ביקרתי בקמפוס לראשונה לפני חמישה עשורים", אמר בלומברג. " כל דולר שאני מעניק לאוניברסיטה הושקע כראוי בקידום המוסד ולא פחות חשוב, הכסף משמש לקידום סטודנטים שלא יכולים להרשות לעצמם לשלם את שכר הלימוד. לנתינה יש משמעות אך ורק אם היא משפרת את חייהם של אחרים ואני יודע שאין אף מוסד אחר היכול להשפיע לטובה במידה רבה באמצעות מחקר חדשני – בייחוד בתחום בריאות הציבור", הוסיך בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות