אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תל אביב ננעלה בעליות; בבילון קפצה ב-10% צילום: בלומברג

תל אביב ננעלה בעליות; בבילון קפצה ב-10%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.4% ומדד הבנקים טיפס ב-1%; מניית שפע ימים קפצה ב-26% במחזור הגבוה פי 200 מהממוצע והשלימה זינוק של 200% בחודש; מחזור המסחר - 993 מיליון שקל

28.01.2013, 16:32 | מעין מנלה

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בעליות על רקע המגמה החיובית בוול סטריט ובבוקר באסיה. מחזור המסחר הסתכם ב-993 מיליון שקל; בנק ישראל יפרסם היום לאחר המסחר את הריבית לחודש ינואר, אנליסטים צופים כי הבנק ישאיר את הריבית ללא שינוי על 1.75%.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז ביטוח

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 

 

הוועדה המוניטארית צפויה להותיר את הריבית לחודש פברואר ללא שינוי ברמה של 1.75%. לאחר שתי הפחתות ריבית של 25 נקודות בסיס בשלוש ההחלטות האחרונות, בשלב זה אין לחץ על הבנק לבצע התאמה נוספת בריבית", כך מעריך רפי גוזלן כלכלן המאקרו של בית ההשקעות אי.בי.אי. "זאת בהתחשב בכך שהריבית הריאלית נעה סביב שיעור אפסי ממילא והשווקים הפיננסיים משקפים אופטימיות יחסית. בנוסף, הירידה בציפיות לאינפלציה נבלמה בין היתר על רקע מדד דצמבר שהיה מעט גבוה מהצפי", מסביר גוזלן.

 

לדברי גוזלן, "מבחינת המדיניות הפיסקאלית, תוצאות הבחירות משקפות סבירות גבוהה לכך שבמסגרת ההתאמות הצפויות מינון הקיצוצים בהוצאות יהיה גבוה יותר מאשר העלאות המיסים". 

המסחר בבורסה בתל אביב, צילום: בלומברג המסחר בבורסה בתל אביב | צילום: בלומברג המסחר בבורסה בתל אביב, צילום: בלומברג

 

תעשיית קרנות הנאמנות בישראל גייסה בשבוע החולף 1.25 מיליארד שקל ב-4 ימי מסחר בלבד, כאשר שני שליש מהגיוסים התרכזו במחצית השנייה של השבוע לאחר פרסום תוצאות הבחירות.

רשות המסים מצאה פתרון חלקי לבעיה שנוצרה כתוצאה מהטלת מס עשירים (מס יסף) והתקינה תקנות שיכניסו לקופת המדינה 150 מיליון שקל עוד ב-2013, במקום שכל הכסף, בסך 600 מיליון, ייכנס כולו רק ב-2014.

מס יסף הינו מס מיוחד בשיעור של 2% המוטל החל מתחילת 2013 על הכנסה שנתית של מעל 800 אלף שקל - מדובר על הכנסה חייבת, מכל מקור שהוא, כלומר משכורת, רווח הון, ריבית דיבידנד, שבח וכו'.

שוק האג"ח

החזית באי.די.בי פתוח מול נציגות מחזיקי האג"ח מתחממת ומקבלת מפנה דרמטי. ל"כלכליסט" נודע כי אנשי הנציגות נפגשו אתמול עם הנהלת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר והציגו עמדה מפתיעה שלפיה הם מתנגדים לעסקת מכירת השליטה בכלל ביטוח לידי כור. איגרת החוב של אי.די.בי אחזקות מהסדרה ד' עלתה ב-3.9% לתשואה של 64%.

בנק הפועלים מעמיד את חובות קמור, שנמצאת במו"מ להסדר חוב עם בעלי האג"ח, בהיקף 80.9 מיליון שקל לפירעון מיידי. קמור דיווחה לבורסה כי קיבלה אתמול מהבנק מכתב דרישת פרעון חוב לפיו החברה נדרשת לפרוע בתוך חמישה ימים את מלוא חובותיה לבנק וכן עמלת פרעון מוקדם בגין ההלוואות השקליות שהועמדו לחברה על ידי הבנק.איגרת החוב של קמור מסרה ו' ירדה ב-3.2% לתשואה של 31%.

מניות במרכז

אפי פיתוח החברה בת של אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב הודיעה היום כי חתמה על הסכם למימון מחדש לשלב השלישי בפרויקט אוזרקובסקיה (Ozerkovskaya) שבמוסקבה, רוסיה. ההסכם החדש בהיקף של 220 מיליון דולר שנחתם עם הבנק הרוסי VTB Bank OJCS נועד לפיתוח הפרויקט הנמצא באזור העסקים של Zamoskvorechie.

 

מניית בבילוןממשיכה לרכז עניין לאחר שהחליטה לקדים בשבוע את פרסום דו"חותיה הכספיים לרבעון האחרון של 2012 ל-18 בפברואר. בדר"כ החברה מפרסמת את תוצאותיה השנתיים לקראת סוף פברואר - תחילת מרץ. בשל כך הערכות בשוק ההון מדברות על כך כי ייתכן כי החברה תקדים את הרוד שואו לקראת ההנפקה הצפויה בוול סטריט.

חברת אורביט טכנולוג'יס העוסקת בתקשורת לווינים, מערכות עקיבה ומערכות לניהול תקשורת ושמע במטוסים זכתה בחוזה בהיקף של למעלה מ-11 מיליון שקל מסוכנות ביטחונית ממשלתית.

אולטרא אקוויטי, השלד הבורסאי הנמצא בשליטת סוחר השלדים ירון ייני, תרכוש את אחזקותיה של ביומדיקס בגפן השקעות (63%) בכ־8 מיליון שקל במזומן ובמניות של אולטרא אקוויטי

חברת חיפושי האבנים היקרות, שפע ימים, שבשליטת משפחת טאוב, ממשיכה בסבב גיוסים. בשלושת ימי המסחר האחרונים זינקה מניית החברה ביותר מ-100%, כשברקע הודעתה ביום חמישי האחרון על גילוי אבן ספיר גדולה, ועל גיוסם של ארבעה משקיעים פרטיים נוספים שיזרימו לחברה 670 אלף שקל. החברה דיווחה כי ערכה של האבן "לא מהותי", אך היא הצליחה להקפיץ את שווי החברה בכ־31.5 מיליון שקל. מה שמעורר עניין בסבב הגיוסים של החברה, הם התנאים המפליגים שבהם מתבצעות ההקצאות למשקיעים החדשים.

אלביט מערכות הודיעה כי זכתה בחוזה בהיקף 35 מיליון דולר ממשרד הביטחון לפיתוח יישומים מתקדמים למל"טים שיסופקו בתוך שלוש שנים.החוזה החדש מצטרף לחוזים של משרד הביטחון לאספקת מערכות מסוג הרמס 900 לאספקה תוך שלוש שנים כמו גם שרותי תחזוקה למל"טים לפריסה על פני שמונה שנים, בהיקף של 90 מיליון דולר, עליהם דיווחה החברה לפני כחודש. 

מחלקת הנכסים בעיריית מוסקבה מבטלת הסכם חכירה של חברת מירלנד במוסקבה. החברה, הנמצאת בשליטת מבני תעשיה (40.2%) וכלכלית ירושלים (30.47%) של אליעזר פישמן דיווחה אתמול כי הביטול מתייחס לקרקע עליה תיכננה מירלנד לבנות את פרוייקט המשרדים Skyscraper שלה. מדובר בשטח של 9 דונם שהוחכר לחברה בת של מירלנד על ידי ממשלת מוסקבה, ועתה, כאמור- הממשלה מבטלת את ההסכם.

חברת קולפלנט, העוסקת בפיתוח וייצור מוצרים רפואיים על בסיס קולגן אנושי המיוצר בצמחי טבק, הודיעה היום כי משרד הפטנטים האירופי החליט לשמר את הפטנט המגן על טכנולוגיית החברה באירופה ובכך לדחות את ההתנגדות שהגישה מתחרתה חברת Fibrogen Inc. האמריקאית.

חברת המזון שטראוס גרופ בניהולו של גדי לסין מרחיבה את פעילות הקפה ברוסיה. החברה הודיעה אתמול לבורסה כי רכשה את יתרת המניות בחברות לה-קפה ואינסטנטה (49%) בתמורה ל-13.4 מיליון דולר.

אנלייט אנרגיה הודיעה על משא ומתן למכירת זכויותיה מהבעלות של "ברקת-אנלייט אנרגיה שותפות כללית" תמורת 6.5 מיליון שקל. השותפות מחזיקה ב-26 מתקנים סולאריים פוטווולטאים על גגות בהספק כולל של 1.3 מג וואט. על פי המתווה הראשוני מדובר בכניסה לנעליה בכל הנוגע למימון לנטל מבנק פועלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות