אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני שופטי העליון בחרו בב.מ.וו על פני סיטרואן

בלעדי לכלכליסט

שני שופטי העליון בחרו בב.מ.וו על פני סיטרואן

השופטים חנן מלצר ויורם דנציגר בחרו לקבל מהמדינה רכבי ב.מ.וו 528, שלמרות הנחה משמעותית יקרים בכ־30 אלף שקל למדינה מהחלופה

28.01.2013, 06:56 | תומר הדר וענת רואה

שופטי בית המשפט העליון חנן מלצר ויורם דנציגר קיבלו לאחרונה רכבי יוקרה חדשים על חשבון המדינה. ל"כלכליסט" נודע כי לשניים הוזמנו רכבי ב.מ.וו 528, שמחירם עומד על 398 אלף שקל לרכב.

זכאותם של שופטי העליון לרכבי יוקרה נובעת מכך שהם מוצמדים בתנאיהם לאלו של שרים. לפני כמה חודשים נערך מכרז מטעם מינהל הרכב הממשלתי ושתי המכוניות שזכו היו ב.מ.וו וסיטרואן C5, שמחיר המחירון שלה הוא 205 אלף שקל. מלצר ודנציגר בחרו בב.מ.וו היוקרתית.

ב.מ.וו 528. נרכשת בהנחה ניכרת ממחיר המחירון הרשמי ב.מ.וו 528. נרכשת בהנחה ניכרת ממחיר המחירון הרשמי ב.מ.וו 528. נרכשת בהנחה ניכרת ממחיר המחירון הרשמי

בסך הכול הזמינה המדינה עד כה שלוש מכוניות ב.מ.וו: הראשונה נמסרה לסגן השר יעקב ליצמן, שמכוניתו הצמודה נפגעה בתאונה לפני מספר חודשים.

יודגש כי המדינה אינה רוכשת את מכוניות הב.מ.וו במחיר מלא. על פי פרסומים רשמיים של האוצר נרכשת כל מכונית ב.מ.וו במחיר של 205 אלף שקל, מחיר המשקף הנחה ניכרת ממחיר המחירון הרשמי. מכוניות הסיטרואן נרכשת אף הן בהנחה ועל פי פרסומי האוצר נרכשות במחיר של כ־178 אלף שקל.

העובדה ששופטי העליון זכאים לרכבי יוקרה מעוררת לעתים ביקורת על רקע העובדה שמרבית זמנם הם נמצאים בבית המשפט, ושעבודתם כמעט ואינה כרוכה בנסיעות מחוץ לבית המשפט, למעט לכנסים, טקסים ואירועים מיוחדים.

דוברת בתי המשפט מסרה בתגובה: "שופטי בית המשפט העליון נמצאים בקטגוריית זכאות המקבילה לשרים. למיטב ידיעתנו, הסכום המשולם על ידי מינהל הרכב הממשלתי עבור מכונית ב.מ.וו הוא כ־200 אלף שקל, השופטים משלמים זקיפת הטבה לפי מחיר המחירון המלא של הרכב - כ־400 אלף שקל".

ב.מ.וו 528. נרכשת בהנחה ניכרת ממחיר המחירון הרשמי
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות65 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

64.
בכל הכבוד, הם חוסכים כסף למדינה כשהם בוחרים בBMW
בעוד 3 שנים כאשר המדינה תמכור את הBMW, היא תמכור במחיר הקרוב ל-200,000 ש"ח (המחירון של הרכב החדש הוא כ-400,000). אתם יודעים איך המחירון של סיטרואן נראה אחרי 3 שנים ובכמה הוא נמכר מתחת למחירון?!? בנוסף, כפי שנאמר בהודעה מס' 33, השופטים ממנים מכיסם (שווי מס) סך של 40,000 ש"ח שמשולם בגין הבחירה היקרה יותר. באופן אישי, אני חושב שקצת צניעות וענווה לא תזיק לשופטי העליון ולשרים. אני חושב שמאזדה 3, הונדה סיוויק או רכב דומה- בהחלט רכבים ראויים ויעשו את העבודה בצורה הולמת. עם זאת, כאשר הבחירה בין סיטרואן לBMW... זה "לא כוחות". מה אתם הייתם בוחרים?
29.01.13
לכל התגובות