אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש דחה עתירה נגד התוכנית במתחם סמינר הקיבוצים בת"א צילום: עמית שעל

ביהמ"ש דחה עתירה נגד התוכנית במתחם סמינר הקיבוצים בת"א

דייר בפרויקט היוקרה סביוני רמת אביב הסמוך טען כי הסדרי התנועה הקבועים בתוכנית מעורפלים ועלולים להיגרם עומסי תנועה בלתי נסבלים

28.01.2013, 08:33 | שי פאוזנר

בית המשפט המחוזי בתל אביב, ביושבו כבית משפט לעניינים מינהליים, דחה בשבוע שעבר את עתירתו של דייר בפרויקט היוקרה סביוני רמת אביב, עו"ד יחזקאל (וילי) יצחקי, נגד תוכנית הבנייה הגדולה במתחם סמינר הקיבוצים בתל אביב.  

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט המתוכנן במתחם סמינר הקיבוצים ישתרע על שטח של 55 דונם ויכלול שני חלקים, שאחד מהם ייועד לבנייה מחדש של המכללה והשני למגורים ולמסחר. במתחם אמורים לקום כ־450 יחידות דיור וכ־550 מ"ר של שטחי מסחר. התוכנית לפרויקט אושרה בנובמבר האחרון.

יצחקי הגיש התנגדות לתוכנית, ולאחר שזו נדחתה על ידי הוועדה המחוזית תל אביב פנה לבית המשפט. לטענתו, הסדרי התנועה הקבועים בתוכנית מעורפלים וקיים חשש שרחוב ויטלה, שבו הוא מתגורר, יהפוך לכביש הגישה למתחם המכללה ויחובר לדרך נמיר, מה שעלול לגרום לעומסי תנועה בלתי נסבלים.

עוה"ד ענת בירן ואפרת לרנר, שייצגו את אחת מיוזמות הפרויקט, חברת פניקלאס שבבעלות הפניקס, טענו כי ההחלטה לאשר את התוכנית התקבלה כדין אחרי שמיעת כל ההתנגדויות. כמו כן טענה פניקלאס כי הסדרי התנועה תואמים את אלה שבתוכנית לבניית פרויקט סביוני רמת אביב.

בפסק הדין נכתב כי בית המשפט אינו יושב כערכאת ערעור על החלטות רשויות התכנון ואין הוא מעמיד את שיקול הדעת שלו במקום זה שלהן. עוד נקבע כי העותר קיבל הזדמנויות לפרט ולהסביר את הסתייגויותיו מהתוכנית, אך עמדתו נדחתה. לגבי הסדרי התנועה, נקבע כי התוכנית מביאה בחשבון את האינטרס של הציבור בכללותו ולא רק את האינטרס הפרטי של העותר. עו"ד יצחקי מסר כי "לא ייתכן שתוכנית תפגע כך בתושבים במקום. בכוונתנו לערער על ההחלטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות