אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר העביר באיחור את רוב יתרת תקציב ינואר לחברת נתיבי ישראל צילום: גדי קבלו

האוצר העביר באיחור את רוב יתרת תקציב ינואר לחברת נתיבי ישראל

ל"כלכליסט" נודע כי לחברה הועברו בימים האחרונים כ־150 מיליון שקל שישמשו לכיסוי חובות מול קבלנים ונותני שירותים שונים

28.01.2013, 08:39 | ליאור גוטמן

משרד האוצר העביר בימים האחרונים כ־150 מיליון שקל לטובת חברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר), כדי שהאחרונה תוכל לשלם לספקיה השונים, כך נודע ל"כלכליסט". הכסף שהועבר ישמש את החברה לכיסוי חובותיה מול קבלנים ונותני שירותים שונים בעבור עבודות שבוצעו באוקטובר האחרון.

לפני כעשרה ימים נחשף ב"כלכליסט" כי משרד האוצר העביר רק מחצית מהתקצוב הקבוע של החברה לחודש ינואר — כחצי מיליארד שקל בחודש - וכתוצאה מכך התרוקנה קופת החברה וחלק מהספקים שפועלים מולה קיבלו התראה שהתשלום החודשי מתעכב. במכתב שנשלח בזמנו על ידי סמנכ"ל הכספים של החברה אמיר אסרף נאמר לחלק מהספקים, בהם שיכון ובינוי ואפריקה ישראל, כי "אנו נשלם את יתרת החשבון מיד כשיועברו לנו יתרת הכספים הדרושים לתשלום. אנחנו מתנצלים על העיכוב".

באוצר טענו בתגובה לפרסום ב"כלכליסט" כי מתחילת חודש ינואר הועבר כבר סכום של 250 מיליון שקל לידי נתיבי ישראל, ולכן לא ברור למה מלינים בחברה כי קופתם התרוקנה. עם זאת, באוצר לא ציינו כי תקציב חברת נתיבי ישראל ל־2012 עומד על כ־6 מיליארד שקל, כחצי מיליארד שקל בחודש, ולכן הסכום שהועבר הוא רק מחצית מהתקציב החודשי.

העברת הכספים ממשרד האוצר התבצעה לאחר שאגף החשב הכללי בחן את תשלומי חברת נתיבי ישראל ביחס לתקצוב שהיא קיבלה בפועל, וגילה שקיים פער של מאות מיליוני שקלים. ממשרד האוצר מסרו אתמול כי "בחודש ינואר הועברו לנתיבי ישראל כ־400 מיליון שקל". ומה ביחס לשאר הסכום? באוצר הוסיפו כי "דרישותיה הכספיות של החברה נבדקות בימים אלה במשרד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות