אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה בסך 16.3 מיליון שקל הוגשה נגד עיזבון יולי עופר

תביעה בסך 16.3 מיליון שקל הוגשה נגד עיזבון יולי עופר

התובעת היא חברת סנטראל מלונות ההולנדית, המוחזקת בידי אינוונטק סנטראל. לדבריה, עופר נטל הלוואה בסך 3.8 מיליון יורו ולא פרע אותה במלואה

28.01.2013, 13:06 | משה גורלי
תביעה על סכום של 16.3 מיליון שקל הוגשה נגד עיזבון יולי עופר ומנהלי העיזבון עורכי הדין צבי אפרת וראובן בכר. התובעת היא חברת סנטראל מלונות ההולנדית, שמוחזקת במלואה בידי חברה ציבורית בשם אינוונטק סנטראל. החוב הוא כלפי חברת בת של חברת האם "אדריה".

קראו עוד בכלכליסט

התובעת, באמצעות עורכי הדין גיא נאמן ורינת ציפורי, מתארים את גלגולו של החוב: במאי 2005 נטל יולי עופר הלוואה בסך 3.8 מיליון יורו מחברה פרטית הונגרית בשם Y.R. לימים התמזגה חברה זו עם "אדריה" והעבירה לה הזכות להחזר ההלוואה מעופר.

איש העסקים המנוח יולי עופר , צילום: עמית שעל איש העסקים המנוח יולי עופר | צילום: עמית שעל איש העסקים המנוח יולי עופר , צילום: עמית שעל

עופר, לפי הנטען, לא פרע את ההלוואה במועד וביקש דחייה. אינוונטק, חברת האם הציבורית של "אדריה" סירבה. עופר נענה חלקית ושילם לאינוונטק בראשית אוגוסט 2011 8.5 מיליון שקל, סכום נמוך מההחזר. לאחר מכן הוסיף שני שיקים בסכום כולל של 4.5 מיליון שלא כובדו על ידי הבנק.

בספטמבר 2011 נפטר עופר והחוב עבר לעיזבון. רשות ניירות ערך, מסופר בתביעה, פנתה לאינוונטק, בעלת השליטה בתובעת סנטראל, בנוגע לאי פירעון ההלוואה. בעקבות פניה זו פירסמה החברה דיווח מיידי המגולל את הרקע העובדתי וכי מתבצעות פעולות מול העיזבון לשם גביית החוב. "למרבה הצער", נכתב, "עד ליום זה, וחרף שחלפה תקופה של כשנה מיום הגשת תביעת החוב, לא נעתרו הנתבעים לדרישות, החוזרות ונשנות, לפרוע את ההלוואה".  

טרם התקבלה תגובה מעורכי הדין בכר ואפרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות