אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנצ'סטר יונייטד - קבוצת הספורט הראשונה עם שווי של 3 מיליארד דולר צילום: איי פי

מנצ'סטר יונייטד - קבוצת הספורט הראשונה עם שווי של 3 מיליארד דולר

הסיבה: עלייה האחרונה במחיר המניה; במקום שני קבוצת דאלאס קאובויס, שמשחקת ב-NFL, שהשווי שלה עומד על 2.1 מיליארד דולר

28.01.2013, 13:15 | סוכנויות הידיעות

מנצ'סטר יונייטד הפכה לקבוצת הספורט הראשונה בעולם עם הערכת שווי של 3 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

משפחת גלייזר. מניות קבוצת הכדורגל האנגלית, שהונפקו באוגוסט במחיר של 14 דולר, רשמו ביצועים עלובים למדי בהתחלה, אך בימים האחרונים זינקו. המניה סגרה על 17 דולר, ומאז ההנפקה הביצועים שלה טובים יותר משל מדד S&P 500, שהפכו את הבעלים, משפחת גלייזר והמשקיע המיליארדר ג משפחת גלייזר. מניות קבוצת הכדורגל האנגלית, שהונפקו באוגוסט במחיר של 14 דולר, רשמו ביצועים עלובים למדי בהתחלה, אך בימים האחרונים זינקו. המניה סגרה על 17 דולר, ומאז ההנפקה הביצועים שלה טובים יותר משל מדד S&P 500, שהפכו את הבעלים, משפחת גלייזר והמשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס | צילום: אי פי אי משפחת גלייזר. מניות קבוצת הכדורגל האנגלית, שהונפקו באוגוסט במחיר של 14 דולר, רשמו ביצועים עלובים למדי בהתחלה, אך בימים האחרונים זינקו. המניה סגרה על 17 דולר, ומאז ההנפקה הביצועים שלה טובים יותר משל מדד S&P 500, שהפכו את הבעלים, משפחת גלייזר והמשקיע המיליארדר ג

מניות קבוצת הכדורגל האנגלית, שהונפקו באוגוסט במחיר של 14 דולר, רשמו ביצועים עלובים למדי בהתחלה, אך בימים האחרונים זינקו. המניה סגרה על 17 דולר, ומאז ההנפקה הביצועים שלה טובים יותר משל מדד S&P 500, שהפכו את הבעלים, משפחת גלייזר והמשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס, שרכש אחזקה גדולה בקבוצה מיד לאחר ההנפקה, לעשירים אף יותר.

העלייה האחרונה במחיר המניה דחפה את השווי העסקי של מנצ'סטר יונייטד (מניות וחוב) ל-3.3 מיליארד דולר, הערכת השווי הגבוהה ביותר עבור כל קבוצה בכל העולם. קבוצת הספורט בעלת השווי השני הגבוה ביותר היא הדאלאס קאובויס, שמשחקת ב-NFL, שהשווי שלה עומד על 2.1 מיליארד דולר.

על אף ירידה בהכנסות ברבעון הראשון, שנבעה מהפחתה בהכנסות מזכויות שידור, התיאבון למניות של הקבוצה, שזכתה ב-19 תארי אליפות באנגליה, גבר בשל השיפור ברווחים, חוזי ספונסרשייפ חדשים עם חברת Kansai היפנית ובנק הבנייה הסיני, וכן הפוטנציאל של הכנסות גבוהות יותר במידה והקבוצה תזכה באליפות הפרמיירליג (מנצ'סטר יונייטד מדורגת כיום במקום הראשון) ובצ'מפיונס ליג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות