אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסגרו מכרזי מחיר למשתכן במודיעין: החל מ-552 אלף שקל לדירת 85 מ"ר צילום: צביקה טישלר

נסגרו מכרזי מחיר למשתכן במודיעין: החל מ-552 אלף שקל לדירת 85 מ"ר

מכרזי הדיור לשכירות בעיר נכשלו - לא הוגשו הצעות. מכרז שכירות בירושלים נחל הצלחה חלקית - 20 דירות יושכרו במחיר מפוקח

28.01.2013, 16:59 | דותן לוי

מכרזי מחיר למשתכן במודיעין נסגרו בהצלחה - לכל 671 הדירות ששווקו במסגרת המכרז בשכונת הציפורים (קייזר דרום) הוגשו הצעות שהתקבלו.

קראו עוד בכלכליסט

המכרזים יאפשרו מכירת דירות במחירים שיתחילו ב-552 אלף שקל עבור דירת 3 חדרים בשטח 85 מ"ר.

בין החברות הזוכות במכרז במודיעין: חברת אלמוג כ.ד.א.י, פרץ בוני הנגב, י. זילברמינץ והאחים אוזן. ההרשמה לזכאים במכרזי מחיר למשתכן נפתחת בדרך כלל כשנה לאחר מועד ההכרזה על הזוכים – עם הוצאת היתרי בנייה מהרשויות המקומיות.

מכרזי מחיר למשתכן פורסמו במתכונת המאפשרת הנחה של 50% ממחיר השומה שנקבע על ידי השמאי הממשלתי. בסוף 2012 בעקבות כשל נקודתי במכרזי מחיר למשתכן שנסגרו בראש העין במחירים גבוהים, הגישו מינהל מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון בקשה לשמאי הממשלתי לבקרה חוזרת של השומות במכרזים בראש העין ובמודיעין. הבקשה הביאה להורדה נוספת במחירי השומות במכרזי מחיר למשתכן (ירידה של 25% בראש העין וירידה של של כ-12% במודיעין). מחיר הקרקע המהוון ליחידת דיור קטנה בראש העין ירד ל-65-59 אלף שקל ול-170-164 אלף שקל ליחידת דיור גדולה. במודיעין ירד מחיר הקרקע לדירות הקטנות בשטח של עד 100 מ"ר במסלול מחיר למשתכן ל-76.8 אלף שקל בלבד ומחיר הקרקע לדירות הגדולות ירד ל-195 אלף שקל.

מודיעין. דיור מוזל, צילום: עמית שעל מודיעין. דיור מוזל | צילום: עמית שעל מודיעין. דיור מוזל, צילום: עמית שעל

כישלון במכרזי השכירות

בדומה למרבית המכרזים הקודמים המיועדים לשכירות (מלבד רעננה) גם הפעם מכרזי הדיור להשכרה ארוכת טווח לא נחלו הצלחה. במודיעין, במתחם המיועד ל-77 יחידות דיור לא הוגשו הצעות כלל ובמתחם השני המיועד ל-87 יחידות נרשמה הצעה אחת בלבד עם מחיר שכירות לא אטרקטיבי, והמכרז בוטל.

בירושלים, בשכונת חומת שמואל, נרשמה הצלחה חלקית – במתחם הכולל 50 יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך יושכרו 20 דירות במחיר מפוקח ונמוך יותר כך שדירה בשטח של 85 מ"ר תושכר בכ-3,950 שקל לחודש. במתחם נוסף הכולל 80 דירות להשכרה לא נרשמו הצעות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מתוך אתר השיכון
הקריטריונים לקביעת ניקוד הזכאות (במכרזי קרקעות ששווקו החל ביוני 2012 [מחיר למשתכן]) עדיפות ראשונית למשפחה שבה אחד מבני המשפחה הוא נכה המרותק לכיסא גלגלים. בגין שנות נישואין, עלייה, או משך זכאות במשרד הבינוי והשיכון יינתנו עד 70 נקודות במצטבר: 7 נקודות לכל שנה ולא יותר מעשר שנים שאינן חופפות. במחצית מכלל יחידות הדיור שישווקו לזכאים בכל המכרזים בכל שנה יתווספו עד 30 נקודות על פי החישוב הזה: שירות צבאי או לאומי או אזרחי של שנה מלאה או יותר של אחד מבני הזוג יזכה ב-15 נקודות; 10 נקודות נוספות אם בן הזוג השני שירת בצבא או בשירות לאומי או בשירות אזרחי; 5 נקודות נוספות יינתנו על שירות מילואים פעיל של אחד מבני הזוג לפחות. אופן הקצאת הדירות תינתן עדיפות מוחלטת לנכים רתוקים לכיסאות גלגלים. שאר הדירות יוקצו כך: 20% מהדירות – ליחיד מעל גיל 35 או למשפחות ללא ילדים. 35% מהדירות – למשפחות בעלות ילד אחד או שניים.* 45% מהדירות למשפחות בעלות 3 ילדים ומעלה.* *מספר הילדים לצורך המיון ייקבע על פי הרשום בתעודת הזכאות התקפה בעת הרישום.
29.01.13