אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לואי ויטון לחצו, קניון רמת אביב דרש ודוכן אילן'ס יפונה צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

לואי ויטון לחצו, קניון רמת אביב דרש ודוכן אילן'ס יפונה

כדי להכניס את מותג־העל ביקש הקניון מאילן'ס להזיז את עמדת הקפה הסמוכה לחנות

29.01.2013, 08:19 | אורנה יפת

זה סיפור קטן המדגיש את הכוח הרב שמחזיקים ביד מותגים בינלאומיים ואת הקלות שבה הקניונים, שרוצים ליהנות מאבק הכוכבים שלהם, מוכנים להיענות לדרישותיהם, גם אם לעתים הן מוזרות. אחרי הכל, כולם יודעים באיזה צד של הלחם מרוחה החמאה.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי כאשר נציגי מותג היוקרה הבינלאומי לואי ויטון, שעומד לפתוח בחודש מאי הקרוב את חנות הקניון הראשונה בישראל בקניון רמת אביב, ראו שמול השטח שבו אמורה לקום החנות פועל דוכן קפה קטן של אילן'ס, הם הטילו וטו על המשך פעילותו במקום. ואכן, הנהלת הקניון ביקשה מאילן'ס לפנות את העמדה ולהעבירה לאזור אחר בקניון.

החנות החדשה של לואי ויטון, שתשתרע על שטח של 350 מ"ר, עוברת בימים אלה שיפוץ והיא תוקם בקומה השנייה על שטח החנויות של פיג'ו וטומי הילפיגר, שעברה לחנות סמוכה. לא ייתכן, הסבירו אנשי לואי ויטון לאנשי הקניון, שמול הכניסה לחנות היוקרה תוצב עמדת מכירה של הקפה ומסביבה שולחנות וכיסאות. הבקשה התקבלה: הנהלת הקניון דרשה מבעלי אילן'ס יעקב לוזון, להוציא את הדוכן מהקניון ולהשאיר בו רק את סניף אילן'ס המרכזי שפועל בצד השני באותה קומה.

אלא שלוזון סירב לוותר על דוכן הקפה שמהווה במיקומו הנוכחי מקור הכנסה נאה.

לקוחות אילן לקוחות אילן'ס מול החנות העתידית של לואי ויטון | צילום: אוראל כהן לקוחות אילן

"לא הסכימו שנעמוד להם מול העיניים"

"לואי ויטון לא היו מוכנים שהדוכן יעמוד להם מול העיניים, והקניון רצה שאסגור את העמדה לחלוטין", אמר לוזון ל"כלכליסט". "סירבתי לבקשת הקניון לצאת מהקניון. למה שאני אוותר על הפדיון? הדוכן הזה מגלגל מחזור של 100 אלף שקל בחודש".

אלא שלבסוף לא היתה ללוזון ברירה, ולדבריו, הוא נאלץ להתפשר ולהסכים לעבור למקום סמוך - ב"גשר" הממוקם בין חנות האופנה מסימו דוטי לחנות טופ שופ, שם יוקם בר קפה על שטח של 20 מ"ר שלאורכו יוצבו כיסאות ישיבה. קיפול הדוכן והמעבר למיקום החדש ייעשו עד סוף פברואר. יצוין כי בספטמבר האחרון חידשו אילן'ס והקניון את חוזה השכירות ביניהם. בעוד שבעבר חתם הקניון עם הרשת על חוזה לשנתיים בלבד, החוזה האחרון בין הצדדים נחתם לתקופה בת שש שנים, ולפיו תשלם רשת הקפה שכר דירה של 1,000 שקל למ"ר לקניון.

מליסרון רואה בלואי ויטון עוגן חשוב

עבור מליסרון, שבבעלותה נמצא הקניון, לואי ויטון היא חנות עוגן שצפויה למשוך קהל אמיד. בנוסף, מותג אופנה יוקרתי מסוג זה מבדל את הקניון מיתר המתחרים בסביבתו ונותן לו ערך מוסף. הנהלת מליסרון ניהלה במשך יותר משנתיים מו"מ בניסיון להכניס לקניון את מותג היוקרה הנודע, שמאחוריו עומד התאגיד הצרפתי LVMH. פתיחתה של חנות האופנה נדחתה מספר פעמים בשל הדרישות הנוקשות של התאגיד לגבי מיקום החנות והשטח שלה. מותג־העל הצרפתי הכולל תיקים, נעליים, אקססוריז ומשקפי שמש, פתח חנות ראשונה בכיכר המדינה לפני עשור, אך היא צפויה להיסגר.

במרחב המסחרי שבו תמוקם לואי ויטון בקניון נערכו בשנה האחרונה שינויים רבים כדי לקלוט מותגים מחו"ל. המשביר לצרכן פינתה את החנות לטובת רשת האופנה אמריקן איגל וחנות פוקס הום, וחנות רזילי הועברה אף היא מהמתחם לטובת חנות מותג־העל טומי הילפיגר, שנאלצה בתורה לפנות את השטח לטובת לואי ויטון.

מליסרון, בעלת קניון רמת אביב, סירבה להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות