אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאהו היכתה התחזיות; המניה עלתה ב-5% לאחר המסחר צילום: בלומברג

יאהו היכתה התחזיות; המניה עלתה ב-5% לאחר המסחר

הרווח ברבעון הרביעי הסתכם ב-32 סנט למניה - מעל לתחזיות לרווח של 28 סנט למניה. ההכנסות הסתכמו ב-1.22 מיליארד דולר - התחזיות צפו הכנסות של 1.21 מיליארד דולר

28.01.2013, 23:07 | גיא בן סימון

ענקית האינטרט יאהו, בניהולה של מריסה מאייר, פירסמה הלילה (ב') לאחר המסחר את התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי מהם עולה כי החברה היכתה התחזיות. המניה מטפסת ב-5% בשלב שלאחר המסחר.

הרווח ברבעון הרביעי הסתכם ב-32 סנט למניה, ההכנסות הסתכמו ב-1.22 מיליארד דולר. זאת מעל ציפיות האנליסטים לרווח של 28 סנט למניה ולהכנסות של 1.21 מיליארד דולר.

מדובר בשיפור בתוצאות בהשוואה לרווח של 24 סנט למניה והכנסות של 1.2 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה בו היכתה גם כן את התחזיות המוקדמות.

בתוך כך, החברה ביצעה במהלך הרבעון רכישה חוזרת של 80 מיליון מניות. לאחר שמניית יאהו ירדה לשפל במהלך אוגוסט 2008, היא נסחרת היום ברמת שיא של 4.5 שנים - מה שמשקף לחברה שווי של 24 מיליארד דולר.

מנכ"לית יאהו מריסה מאייר, צילום: בלומברג מנכ"לית יאהו מריסה מאייר | צילום: בלומברג מנכ"לית יאהו מריסה מאייר, צילום: בלומברג

מאייר החלה את כהונתה, כמקובל בקרב מנכ"לי יאהו בשנים האחרונות, בסבב של פיטורים. היא גם סגרה מספר חטיבות והפסיקה את פעילותה של יאהו בקוריאה וקודם לכן סגרה את שירותי המוזיקה שלה בסין. עם זאת, מאייר גם הביאה איתה חזון שהמשקיעים הביעו בו אמון: העברה מהירה של שירותי החברה לתחום הסלולר.

בראיון טלוויזיוני ראשון מאז נכנסה לתפקיד, מאייר חשפה השבוע בפורום דאבוס את כוונותיה ביחס לאסטרטגיה החדשה של יאהו. "עבדתי קשה כדי להפוך את יאהו למקום שאנשים רוצים לעבוד בו, זה יסייע לנו למשוך כישרונות חדשים לחברה".

עוד אמרה, כי ליאהו מספר נרחב של שיתופי פעולה עם חברות טכנולוגיה ובהן גוגל, אפל ופייסבוק. "מכיוון שיאהו איננה מייצרת מכשירים ניידים, מערכת הפעלה למובייל, דפדפן או רשת חברתית, כיצד נוכל להתחרות?", אמרה. "התשובה, לדעתי, היא לאפשר לנו להפוך לשותפים, ובכך נתמקד

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות