אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטייניץ: "יידרשו קיצוצים בתקציב הביטחון" צילום: אוראל כהן

שטייניץ: "יידרשו קיצוצים בתקציב הביטחון"

שר האוצר אמר בראיון ל"רויטרס" כי "נשקול את האפשרות" לקצץ בתקציבים לחרדים. לדבריו, "ישנה סבירות גבוהה שאשמור על תפקידי בממשלה הבאה"

29.01.2013, 12:15 | סוכנויות הידיעות

"יידרשו קיצוצים מתונים אך משמעותיים בתקציב הביטחון על מנת לאזן את התקציב הממשלתי" - כך אמר שר האוצר יובל שטייניץ בראיון ל"רויטרס".

שטייניץ, שביקר בארה"ב על רקע הנפקת האג"ח של האוצר, הוסיף שאין לממשלה כל כוונה לבצע שוב העלאת מסים כדי לעמוד בגירעון היעד שהוא 3% מהתוצר.

יובל שטייניץ, צילום: עטא עוויסאת יובל שטייניץ | צילום: עטא עוויסאת יובל שטייניץ, צילום: עטא עוויסאת

"אני מניח שתחום אחד שבו ניאלץ לערוך קיצוצים מתונים אך משמעותיים הוא בתקציב הביטחון. לא קל לעשות זאת אך עשינו את זה כבר בעבר", אמר שטייניץ בראיון. שר האוצר דבק בהערכתו שהתמ"ג יצמח ב-3.5% השנה – עלייה מהצמיחה של 3.3% בשנה שעברה. הוא הוסיף שהוא לא יופתע אם הצמיחה הכלכלית תגיע אף ל-4% ב-2014.

שטייניץ הביא עימו מסר חיובי מהמשקיעים בפלורידה, שם נאם בארוחת ערב חגיגית שנערכה לשם גיוס כספים למען ישראל. לדבריו, ההכנסות מהערב הגיעו ל-230 מיליון דולר – שיא במכירות למשקיעים ולתומכי ישראל. שטייניץ גם הפגין אופטימיות לגבי השותפות הפוטנציאליות לקואליציה ואמר שהוא צופה שימלא תפקיד גם בממשלה הבאה. "ישנה סבירות גבוהה שאשמור על תפקידי אך בהחלט ייתכן שאמלא תפקיד אחר".

כשנשאל אם יהיה על הממשלה לקצץ בתקציבים למגזר החרדי על מנת לאזן את התקציב, ענה: "אנו נשקול גם אפשרות זו אך איני רוצה להיכנס לפרטים", והוסיף שהחרדים כיום מבינים שעליהם לחלוק בנטל הביטחוני.

שטייניץ הוסיף עוד שלפיד ובנט חולקים את אותן הגישות לגבי הכלכלה ויש להם גישה רציונאלית כיצד יש להתמודד עם הכלכלה ולעודד צמיחה כלכלית. "הם מבינים שצריך לאפות את העוגה בטרם מגישים אותה".

לגבי השתתפותן של "יד עתיד" ו"הבית היהודי" בממשלה אמר שטייניץ: "קשה לומר. זה תלוי ביכולתן להתפשר". הוא הוסיף שהוא לא יודע אם המפלגות החרדיות יצטרפו לקואליציה. "זה תלוי בעיקר ביכולתן להתפשר על סוגיות היקרות מאד לליבן. אני מניח שאם הן יהיו מוכנות להתפשר, הן יוכלו לשבת בקואליציה. אם לא, הן יישארו בחוץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות