אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בונים בית לתפארת: Houzz הישראלית גייסה 35 מיליון דולר צילום: Carla Duharte Razura

בונים בית לתפארת: Houzz הישראלית גייסה 35 מיליון דולר

החברה הקימה אתר שכונה "הוויקיפדיה של עיצוב הבית" - ומפגיש בין בעלי מקצוע ובין משתמשים שרוצים לתקן או לעצב את בתיהם. את סבב הגיוס הובילו קרנות קליינר פרקינס, NEA ומייסד יאמר דיוויד סאקס

29.01.2013, 17:45 | אסף גלעד

סבב ענק לסטארט-אפ הישראלי אמריקאי Houzz, שמפעיל את אחד מאפליקציות העיצוב הפופולריות באייפד: החברה שנוסדה בפאלו אלטו על ידי בני הזוג אלון כהן ועדי טטרקו גייסה אחר הצהריים (ג') 35 מיליון דולר בהובלת קרנות צמרת מעמק הסיליקון: NEA וקליינר-פרקינס, יחד עם תאגיד הכבלים קומקסט ומייסד Yammer דיוויד סאקס. גם קרן סקויה, משקיעה קיימת בחברה, השתתפה בסבב.

קראו עוד בכלכליסט

בשנה שעברה גייסה האוז סבב בן 11 מיליון דולר בהובלת סקויה ובהשתתפות יו"ר זאפוס לשעבר אלפרד לין, לאחר שגייסה 2 מיליון דולר מהמשקיע הפרטי אורן זאב, אשר ככל הנראה לא השתתף בסבב הגיוס הנוכחי.

אלון כהן ועדי טטרקו, מייסדי Houzz, צילום: Carla Duharte Razura אלון כהן ועדי טטרקו, מייסדי Houzz | צילום: Carla Duharte Razura אלון כהן ועדי טטרקו, מייסדי Houzz, צילום: Carla Duharte Razura

הגיוס נערך לחברה בעקבות שנה מוצלחת בה הראתה גידול מהיר ומשמעותי והצליחה לשמר את האפליקציה שלה, Houzz, בצמרת קטגוריית ה- Lifestyle בחנות האפליקציות של אפל לאייפון ולאייפד. Houzz זכתה מ- CNN לכינוי המחמיא "הוויקיפדיה של עיצוב הבית", ופורבס - ה"פינטרסט של המוצרים לבית". החברה השיקה את שירות Houzz Pro+ שמאפשר קידום נותני שירותים באמצעות תמונות שנמצאות במקום בולט באתר תמורת תשלום (במודל שמזכיר את דפי זהב).

לאפליקציה ולאתר החברה גולשים כיום 12 מיליון משתמשים בחודש, צמיחה של 450% ביחס לשנה הקודמת. רשומים אליו 160 אלף נותני שירותים בתחום עיצוב הבית: אדריכלים, מעצבי פנים, מעצבי גינות, עלייה מרשימה ביחס ל-10 אלפים בלבד לפני שנה.

אפליקציית האייפד של Houzz אפליקציית האייפד של Houzz אפליקציית האייפד של Houzz

בדומה לפינטרסט, מאפשרת האפליקציה, ביחד עם אתר החברה, לחפש בין תמונות שונות של עיצוב לבית ולתייק את העיצובים המועדפים - האמבטיה המיוחלת או המטבח המושלם.

נקסוס למעצבים, אדריכלים ולקוחות

האפליקציה והאתר מחברים בין בעלי הבתים ובין יותר מ-100 אלף בעלי מקצוע: מעצבים, אדריכלים וקבלנים. שתי הקבוצות הללו יוצרות קהילה שחולקת רעיונות, טיפים, והמלצות. כמו פינטרסט, גם Houzz מייצרת שיעור המרה גבוה, כלומר לא רק משמשת לדפדוף בין דוגמאות מרהיבות, אלא גם מייצרת לבעלי המקצוע הזמנות בתשלום. עם זאת, את הכנסותיה היא לא מייצרת מתיווך בין לקוחות לבעלי עסקים, אלא מפרסום מוצריהן של איקאה ו-Lowe's בין שאר עיצובי הבית שהיא מציגה באתר.

Houzz מעסיקה בעמק הסיליקון 60 עובדים ועוד עובדים ספורים בישראל. היא נוסדה ומנוהלת בידי עדי טטרקו, לשעבר מנהלת השקעות ואלון כהן, לשעבר מנהל פיתוח בכיר במשרדי eBay בעמק הסליקון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות