אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב מגייסת האקרים ליחידת סייבר התקפית

ארה"ב מגייסת האקרים ליחידת סייבר התקפית

ראש ה-NSA מתכנן לגייס כ-4,000 מומחי סייבר במטרה לבצע משימות תקיפה יזומות כנגד אויבי ארה"ב למיניהם. עם זאת, ההאקרים במדינה רואים בממשל כמעסיק לא הוגן, אשר מתייחס לרבים מהם בתור איום

30.01.2013, 09:55 | רפאל קאהאן

פיקוד הסייבר האמריקאי מתכוון להגדיל פי ארבע את צוות העובדים שלו ולגייס כ-4,000 לוחמי אונליין. כך נמסר על ידי וויליאם לין, לשעבר תת-מזכיר ההגנה בממשל אובמה לעיתון וושינגטון פוסט.

קראו עוד בכלכליסט

פיקוד הסייבר האמריקאי עובד ביחד עם סוכנות הביון האמריקאית NSA ומפקדו הוא ראש הסוכנות, הגנרל קית' אלכסנדר. הפיקוד נועד לפעול כיחידת סייבר התקפית, בעוד משימות ההגנה יועברו לסוכנות אחרת, ה-CERT, אשר מתמקדת בהגנה אזרחית.  "אין לנו כוונה לזחול לתוך רשתות מחשבים של חברות פרטיות או אזרחים ולספק להם אבטחה", הסביר גורם בכיר במשרד ההגנה האמריקאי.

ההאקרים לא ממהרים להצטרף

מבצע הגיוס צפוי להימשך החל מהשנה ועד לשלהי 2014, אולם לפנטגון לא יהיה פשוט לגייס את האנשים המוכשרים. זאת הסיבה שהגנרל אלכסנדר הופיע בכנס ההאקרים הבלאק האט האחרון והציע לקהל הבאים להצטרף ל-NSA. תגובת ההאקרים היתה צוננת למדי. מומחי סייבר רבים תולים את האשם בתרבות הארגונית של הממשל שאינה יודעת לתגמל כראוי מבחינה כספית, וכן מונעת מהמומחים לשתף את הידע שלהם בתחומם.

בנוסף, אנשי אבטחת מידע רבים טענו שמאז פרשת ויקיליקס, הם הפכו למטרה מועדפת של סוכנויות ממשלתיות שרואות בהם פוטנציאל לסוס טרויאני בתוך מערכות הממשל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות