אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקינדל Fire שולט בזירת האנדרואיד של שוק הטאבלט בארה"ב צילום: בלומברג

הקינדל Fire שולט בזירת האנדרואיד של שוק הטאבלט בארה"ב

לפי נתוני חברת המחקר Localytics, כ-59% ממחשבי הלוח שמבוססים על אנדרואיד נמכרו בארה"ב. לפי החברה, המכשיר הנמכר ביותר בצפון אמריקה אינו הנקסוס 7 כי אם הקינדל Fire של אמזון

29.01.2013, 17:30 | הראל עילם
לפי הדו"ח האחרון של חברת המחקר Localytics, כ-59% מכל מחשבי הלוח המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד נמכרים כיום בארצות הברית. בראש טבלת המכירות לא עומד הנקסוס 7 הפופולרי של גוגל - אלא הקינדל Fire של אמזון.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה פילחה רק את שוק מכשירי האנדרואיד, ולא השוותה אותו לנתח השוק של מכשירי האייפד. עם זאת, לפי חברות המחקר IDC וגרטנר, נתח השוק של אפל ומכשירי האייפד עומד כיום על בין 50% ל-60%. עד כה, ההנחה הייתה כי מרבית הטאבלטים מבוססי אנדרואיד נמכרים דווקא מחוץ לארצות הברית.

קינדל Fire, צילום: בלומברג קינדל Fire | צילום: בלומברג קינדל Fire, צילום: בלומברג

אחרי ארצות הברית, 5% מהשוק של טאבלטי האנדרואיד הוא בבריטניה, 2% בדרום קוריאה ו-2% בספרד, ושאר העוגה מתחלקת בין מספר רב של מדינות, שאף אחת מהן לא מחזיקה ביותר מ-1% מהשוק.

מלך האנדרואידים: הקינדל Fire

Localytics מתבססת על נתוני תעבורה ושימוש המגיעים מאפליקציות המשתמשים בכלי הפיתוח שלה. לפי החברה, אפליקציות עם כלי המעקב שלה הותקנו על גבי יותר מ-500 מיליון מכשירים יחודיים.

סדרת מכשירי הקינדל Fire היא הטאבלט הנמכר ביותר, עם 33% מהשוק העולמי, ואחריו הנוק עם 10%, סדרת מכשירי הגלקסי טאב של סמסונג עם 9% והנקסוס 7 שדווקא נחשב בעיני רבים להצלחה מסחרית משמעותית עומד על 8%.

לאחרונה אמזון חשפה לראשונה נתון מספרי על היקף מכירות מכשירי הקינדל Fire - היא מעולם לא עשתה זאת, גם כאשר הקינדל היה מותג של קוראים אלקטרוניים בלבד. בדצמבר האחרון, אמזון מכרה 4 מיליון מכשירי קינדל Fire מכל הסדרות.

לפי חברת המחקר, 89% מכל מכשירי הקינדל Fire נמכרו בארצות הברית, בעיקר בגלל זמינות חלקית בשאר העולם - יתכן כי זאת הסיבה מדוע המדינה מובילה על שאר העולם בשוק. 56% מכל טאבלטי האנדרואיד שנמכרו בארצות הברית הם מכשירי קינדל Fire.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות