אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלעזרא נערך לתשלום האג"ח, ומבקש לשחרר השעבוד מאלבר צילום: אוראל כהן

אלעזרא נערך לתשלום האג"ח, ומבקש לשחרר השעבוד מאלבר

אלי אלעזרא, בעל השליטה באלעזרא החזקות, מבקש ממחזיקי האג"ח לוותר על השעבוד שנתון במחלוקת משפטית, כדי שיוכל לקבל הלוואה כנגד המניות

30.01.2013, 08:12 | יניב רחימי

אלי אלעזרא מבקש לשחרר כ־8% ממניות אלבר המשועבדים למחזיקי איגרות החוב של אלעזרא החזקות ולקבל כנגדן הלוואה מצד שלישי במטרה לעמוד בתשלום הקרן הצפוי בסוף מאי בהיקף של כ־86 מיליון שקל. מדובר על מניות אלבר שהוקצו לאלעזרא בשנת 2009. מכיוון שכל מניות אלבר עד אותה ההקצאה היו משועבדות לבעלי האג"ח, התגלעה מחלוקת משפטית בין החברה לבעלי האג"ח בנוגע להקצאה של 7.8%. נאמן האג"ח, שגילה ערנות לסכנה, גורס שהמניות שהוקצו נכללות במסגרת השעבוד הקבוע על מניות אלבר שממנו נהנים מחזיקי האג"ח של אלעזרא.

קראו עוד בכלכליסט

מנגד, עמדת החברה היתה שאין לשעבד את המניות החדשות שהוקצו. אחרי שבית המשפט המחוזי הכריע את הכף וצידד בעמדת נאמן מחזיקי האג"ח, אלעזרא פנתה בערעור לבית המשפט העליון שקבע שהדיון בערעור יידחה לפרק זמן של שישה חודשים.

אלעזרא שולף שפן

אתמול שלף אלי אלעזרא, בעל השליטה בקבוצה, שפן מהכובע וביקש לזמן אסיפת מחזיקי אג"ח, זימון שנעשה בתיאום עם חברת 'משמרת', נאמן האג"ח.

באסיפה יתבקשו מחזיקי האג"ח לאשר את ביטול השעבוד על המניות החדשות שהוקצו המהוות, כאמור, כ־7.8% מהון המניות של אלבר. תנאי לביטול השעבוד יהיה שבידי אלעזרא יהיו מקורות מספקים לכיסוי מלוא התשלום המגיע למחזיקים במאי 2013.

אלי אלעזרא, צילום: שלום בר טל אלי אלעזרא | צילום: שלום בר טל אלי אלעזרא, צילום: שלום בר טל

בכוונת החברה לקבל מימון מצד ג' באמצעות שעבוד על מניות אלבר שישוחררו. להערכת החברה, היקף המימון צפוי להסתכם ב־15 מיליון שקל. במסגרת המהלך אלי אלעזרא יערוב לפירעון האג"ח במועדן בערבות המוגבלת בסכום שיתקבל בסופו של דבר במימון מצד ג'. השלב הבא, שמותנה באישור שחרור חלק ממניות אלבר משעבוד, הוא ביצוע פדיון מוקדם בסכום של 20 מיליון שקל. זוהי "סוכרייה" שאלעזרא מבקשת לתת למחזיקים במסגרת המו"מ.

עמלת פירעון מוקדם

הפירעון המוקדם יתבצע, אם יאושר על ידי המחזיקים, בסוף חודש מרץ לעומת המועד המקורי בסוף מאי השנה. התשלום יכלול גם תשלום של עמלת פירעון מוקדם, כפי שמקובל במערכת הבנקאית, בהיקף של 300 אלף שקל. אם מחזיקי האג"ח יאשרו לאלעזרא את שחרור המניות, המהלך יקדם את אלעזרא צעד נוסף לקראת פתרון עומס התשלומים. בדו"ח תזרים המזומנים החזוי שפרסמה אלעזרא החזקות עם תום הרבעון השלישי של 2012, צוין שבכוונת החברה לגייס 42 מיליון שקל כדי למחזר את החוב הקיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות