אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפנסיונרים של צה"ל מחפשים דיור מוגן זול

מועדון חבר מוציא לדרך לראשונה פרויקט דיור מוגן עם רשת מגדלי הים התיכון, ובכנס משותף שערכו השבוע נרשם ביקוש גבוה: כ־200 איש נרשמו לרכישת 180 דירות. חלק מהגמלאים מתלוננים כי המחירים מתאימים לעשירונים העליונים

30.01.2013, 08:38 | שירלי ששון-עזר

כנס ההרשמה המוקדמת לפרויקט הדיור המוגן של מועדון חבר ורשת מגדלי הים התיכון משך 700 מחברי מועדון הצרכנות ביום שני בערב. מדובר בפרויקט ראשון מסוגו ובו מועדון הצרכנים של משרתי הקבע יציע דירות לבני הגיל השלישי. על פי חבר ומגדלי הים התיכון, החברות במועדון תקנה לנרשמים הנחות בסדר גודל של 200 עד 500 אלף שקל ביחס למחיר דירה דומה בשוק. 

קראו עוד בכלכליסט

משיחות עם חברי המועדון שהגיעו לכנס עולה כי למרות ההנחה המחיר עדיין גבוה לכיסו של הגמלאי. נועה ואיציק שקד (70 ו־76 בהתאמה) המתגוררים כיום בכפר גנים ג', אמרו כי הם התרשמו לטובה מאיכות הפרויקט, אבל מחיר הפיקדון של הדירה שבה התעניינו, העומד על כ־1.5 מיליון שקל, עלול להיות גבוה מעט עבורם. "נידרש לקחת הלוואה או למכור את הבית שבו אנחנו גרים עכשיו", אומרת נועה, "לכן צריך להתייעץ לפני שנחליט".

גם אילן קליין (68), תושב גני תקווה, מעיד כי רמת המחירים עדיין לא תואמת את יכולותיו של מעמד הביניים. "לצערי זה מתאים יותר לעשירונים העליונים. זה מאמץ גדול לזוג גמלאים שב־25 השנים האחרונות נשחקה להם הגמלה בהשוואה למצב במשק. תשלום חודשי של כ־8,000 שקל לזוג משאיר מעט כסף לדברים אחרים. הייתי שמח אם הפרויקט היה קצת פחות יוקרתי וקצת יותר זול", הוא אומר.

עם זאת, הוא נשמע נלהב מהתנאים שמעמידה חבר: "אם נזכה בהגרלה נידרש לשלם 10,000 שקל דמי רצינות. בהמשך יידרשו רק עוד 10%, ובשנה לפני האכלוס עוד 5%. את היתרה נידרש לשלם רק בעת הכניסה לדירה, שמתוכננת לעוד ארבע שנים, כך שזה מאפשר לנו להתארגן בהתאם".

הדמיה של הפרויקט החדש. התשלום החודשי יחל ב-6,000 שקל הדמיה של הפרויקט החדש. התשלום החודשי יחל ב-6,000 שקל הדמיה של הפרויקט החדש. התשלום החודשי יחל ב-6,000 שקל

בפרויקט שייבנה בגני תקווה מתוכננות 325 דירות, ששטחן ינוע בין 60 ל־90 מ"ר. תוכנית הבית לדיור מוגן כוללת כ־50 אלף מ"ר, והפרויקט יכלול שטחים פתוחים נרחבים, ספא, בריכה, חדר כושר ומועדון חברים.

עלות ההקמה מוערכת ב־400 מיליון שקל, וחבר תציע לעמיתים בשלב הראשון 180 דירות. מחירי הדירות בבית הדיור המוגן מחולקים לפיקדון ולתשלום חודשי שוטף, והם יתחילו ב־1.2 מיליון שקל לדירת 2 חדרים, מחיר דירות 3 חדרים ינוע בין 1.15 ל־1.8 מיליון שקל ודירות מיני פנטהאוז ופנטהאוז יימכרו תמורת 1.95–2.9 מיליון שקל. התשלום החודשי ינוע בין 6,000 ל־10,000 שקל, תלוי בגודל הדירה ובהרכב הדיירים.

מנכ"ל רשת מגדלי הים התיכון דורון ארנון אמר ל"כלכליסט" במהלך הכנס כי ההיענות מצד עמיתי המועדון גבוהה וכי מספר הנרשמים כבר עומד על כ־200. מכיוון שמספר הנרשמים לפרויקט גבוה ממספר הדירות המוקצות, תתקיים הגרלה בין הנרשמים, שבה ייקבע מי מעמיתי חבר ייכנס לפרויקט גני תקווה.

שלומי אברהם, מנכ"ל חבר, אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי לא מדובר בפרויקט האופייני לפעילות הנדל"ן של המועדון. "עד עכשיו מכרנו יותר מ־2,000 יחידות דיור, אבל אף אחד מהפרויקטים לא היה מיועד לגיל השלישי. לקחנו את המודל שלנו ואנחנו עושים כאן מכירה מוקדמת, שזו שיטה לא אופיינית לדיור מוגן, תחום שבו בדרך כלל הבניינים נמכרים כשהם כבר אחרי בנייה". לדבריו, שיטת המכירה המוקדמת מאפשרת שיפור ברמת המחירים.

לדברי אברהם, לחבר יש כיום יותר מ־10,000 חברים בני 60 ומעלה, המהווים פוטנציאל גדול לצרכני דיור מוגן. "היום דיור מוגן מיועד בעיקר לעשירונים העליונים, ואנחנו מייצרים כאן שיטה שמקרבת את המוצר הזה למעמד הביניים. בינתיים אנחנו רואים התעניינות גדולה ואנחנו מניחים שלא כל מי שנרשם יוכל לקנות דירה, כי יש יותר מתעניינים מאשר רוכשים". אברהם הוסיף כי חבר תהיה מעורבת בפרויקט גם בהמשך הדרך ותלווה אותו גם לאחר מכירת הדירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
טוב שעשו משהו,אך יש הסתייגות
אני מברך שסוף סוף בחבר עשו משהו עבור גמלאים.ואני בטוח שיד צוות שהוא ארגון הגמלאים של צה''ל לא ממש דחף לזה ,ההסתייגות שלי היא שזה פרוייקט לעשירים,בעוד רוב הגמלאים של צה''ל גמלתם מצה''ל היא כ 7000 ש''ח,לכן הרוב לא רק שלא נהנים מזה הם גם סופגים את קנאת האזרחים במדינה שרואים בזה כאילו כל הגמלאים של צה''ל מיליונרים.
פ  |  06.09.14
13.
למנכ"ל חבר למה כול המבצעים רק במרכז
שלום רב אני חושב שצריך לבנות באזור חיפה והצפון גם שם יש אנשי חבר ונכה צה"ל החברים בחבר . וגם הניניה יותר זולה מאשר תל אביב וזה גם יתאים לגיל ה 3 ועד דבר אתם עושים תערוכה לרגל החגים כל הזמן בתל אביב . אתה חייבים לעשות תערוכה גם באיזור חיפה כמו שהיה פעם בחוצות המפרץ . תחשבו על זה שהרבה מהחברים מהצפון לא מקבלים באותה מידה את המבצעים . בשורות טובות ויום מקסים וחודש מבורך לכולנו שמעון
שמעון , קריות  |  11.02.13
לכל התגובות