אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי תרשום רווח של 35 מיליון שקל עקב החזר שקיבלה מעיריית רמת גן צילום: בועז אופנהיים

שיכון ובינוי תרשום רווח של 35 מיליון שקל עקב החזר שקיבלה מעיריית רמת גן

עיריית רמת גן שילמה לחברה 115 מיליון שקל עקב ביטול הסכם המכר לקרקע באיזור כיכר רמב"ם ברמת גן. הרווח יירשם בדוחות החברה ברבעון הראשון של 2013; כפי שנחשף ב"כלכליסט" העירייה העדיפה לשלם כעת את כל הסכום על פני פריסת ההחזר ל-10 תשלומים

30.01.2013, 10:59 | מעין מנלה

שיכון ובינוי צפוייה לרשום רווח של 38.5 מיליון שקל ברבעון הראשון עקב החזר כספי שקיבלה מעיריית רמת גן. החברה הודיעה היום (ד') כי עיריית רמת גן פרעה את מלוא חובה לחברה הבת שיכון ובינוי נדל"ן עקב ביטול הסכם המכר לקרקע באיזור כיכר רמב"ם ברמת גן.

מדובר בהחזר כספי, כולל ריבית והצמדה, בגין תשלום שהעבירה שיכון ובינוי לעיריית רמת גן ולחברה הכלכלית לפיתוח רמת גן עוד ב־2001 בהיקף של 57 מיליון שקל (כולל תשלומים לספקים). כפי שנחשף ב"כלכליסט" עיריית רמת גן העדיפה לוותר על תשלום הריביות לאורך תקופה של 10 שנים, ולכן שילמה את מלוא הסכום (115 מיליון שקל) כעת לידי שיכון ובינוי נדל"ן.

משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי

התשלום הועבר כחלק מרכישת קרקע שיועדה במקור להקמת מגדל מגורים בן 140 דירות וכן מרכז מסחרי בן כ־5,000 מ"ר בכיכר רמב"ם שבעיר, הממוקמת במשולש הרחובות ביאליק־הרצל־הרא"ה, ומכונה בפי רבים כיכר אורדע על שם בית הקולנוע שפעל בה בעבר.

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה במאי 2009 את הפקדת התוכנית וההתנגדויות שהוגשו לה נדחו. אולם זמן קצר לאחר מכן ביקשה עיריית רמת גן לשנות את תוכניותיה ולשמר את אופיו ההיסטורי של אזור הכיכר, ולכן בוטלה הקמת המגדל. לאחר מכן פנו הצדדים לעסקה חלופית, שבה נקבע כי שיכון ובינוי תקבל כתחליף מגרש בן כ־13.5 דונם בסמוך לבית החולים תל השומר, שייועד לבניית כ־450 דירות. גם עסקה זו לא יצאה לפועל, וביולי האחרון הגיעו הצדדים להסכם נוסף, שלפיו החברה תקבל פיצוי במזומן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות