אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים 3.14159 מיליון דולר? אתרו פירצת אבטחה בכרום

בשולי הרשת

רוצים 3.14159 מיליון דולר? אתרו פירצת אבטחה בכרום

גוגל מעלה את הפרס הראשון בתחרות איתור הבאגים שלה - ומבטיחה סכום של פאי מיליון דולר להאקר שיצליח לפצח את הדפדפן שלה. כל מה שצריך זה מחשב כרומבוק ומטוס לקנדה

31.01.2013, 16:11 | הראל עילם

גוגל מעלה הילוך בתוכנית ציד הבאגים שלה, ומציעה השנה פרסים כספיים בגובה משעשע ומכובד במיוחד: 3.14159 מיליון דולר, על בסיס הערך המספרי המוכר של פאי. זאת לא הפעם הראשונה שגוגל משתמשת בערכים מתמטיים: החברה הציעה בעבר לרכוש את אוסף הפטנטים של נורטל תמורת לוג מיליון דולר ובמקרה אחר, הציעה את הסכום בדולרים שהוא המרחק בין כדור הארץ והשמש, בקילומטרים.

קראו עוד בכלכליסט

ענקית החיפוש עורכת מזה שנים תחרויות ואירועי האקינג קטנים שבהם מתכנתים, מהנדסים, האקרים ומשתמשים מהשורה מדווחים על באגים במוצרי גוגל, במיוחד במערכת ההפעלה כרום OS ובדפדפן כרום, בתמורה לתגמול כספי. באגים משמעותיים במיוחד, או ברמת סיכון או בקושי הגילוי, יכולים לזכות גם בפרסים של מאות ואלפי דולרים.

לפני כשנתיים החברה החלה לערוך את התחרויות בצורה מסודרת ורשמית יותר. השנה, היא מארגנת שתי תחרויות - Pwnium 3 בקליפורניה, שתערך ב-7 במרץ, ותתמקד במערכת ההפעלה, ו-Pwn2Own בקנדה, ב-6 במרץ, שתעסוק בדפדפן ונערכת בשיתוף פעולה עם יצרנית המחשבים HP.

קודם, תשיגו מחשב של סמסונג

הפרסים הגדולים ביותר השנה יכולים להגיע ל-150 אלף דולר, והם ינתנו לכל מי שמצליח לפרוץ את מערכת ההפעלה בצורה עמוקה, ללא שימוש בכלים מיוחדים ומתוך תפריט הדפדפן. זהו שדרוג משמעותי - בעבר, החברה הציעה "רק" 60 אלף דולר לפרסים הגבוהים ביותר. שנים קודמות לכן, הפרס הגבוה ביותר עמד על 1,337 דולר, או leet, בהתאם למנהג רב-השנים של גוגל להשתמש במספרים משעשעים.

השנה, על מנת להתמקד אך ורק בפריצות אבטחה במערכת ההפעלה ולא בחומרה, החברה מגבילה את השימוש במחשב המפתחים של סמסונג, לפטופ סדרה 5 מדגם 550 שמריץ את כרום OS. רוב המשתתפים בתחרות יצטרכו לרכוש את המכשיר, להשתמש בשרת וירטואלי, או להגיע עד לקנדה הקרה על מנת למצוא חורי אבטחה בדפדפן המאובטח ביותר כיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות