אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביוקנסל במגעים עם חברה מחו"ל, משהה המיזוג עם כלל ביוטכנולוגיה צילום: חיים צח

ביוקנסל במגעים עם חברה מחו"ל, משהה המיזוג עם כלל ביוטכנולוגיה

מניית ביוקנסל מזנקת ב-52%. לפי החברה, המגעים נמצאים בשלב הראשוני ואין ודאות כי יושלמו. תוצאות הניסוי בתרופה של ביוקנסל לטיפול בחולי סרטן הלבלב העידו על הצלחה בהקטנת הגידול הסרטני

31.01.2013, 10:00 | גיא בן סימון

ביוקנסל,העוסקת במחקר ופיתוח של תרופות למחלת הסרטן, הודיעה היום (ה') לבורסה בתל אביב כי היא משהה את המגעים למיזוג עם כלל ביוטכנולוגיה החברה האם (75%) על רקע התפתחויות במגעים עם מספר חברות פארמה בינלאומיות. מניית ביוקנסל מזנקת ב-52% לאחר שחזרה מהפסקת מסחר על רקע ההודעה.

קראו עוד בכלכליסט

המגעים נמצאים בשלב הראשוני ואין ודאות כי יושלמו. "בעקבות התפתחויות במגעים עם מספר חברות פארמה בינלאומיות בקשר לפיתוח ומסחור המוצר המוביל ה-BC-819, לטיפול בחולי סרטן הלבלב, החליט דירקטוריון ביוקנסל, בתאום עם החברה, להשהות את המגעים על עסקת המיזוג, וזאת עד אשר יתברר טיבן של ההתפתחויות האמורות", לפי הודעת החברה.

פרופ פרופ' אברהם הוכברג מייסד חברת הביומד ביוקנסל | צילום: חיים צח פרופ

באוקטובר האחרון פירסמה ביוקנסל את תוצאות הניסוי ב-BC-819, לטיפול בחולי סרטן הלבלב לפיהן הצליחה להקטין גידול סרטני. לפי תוצאות הביניים בניסוי הקליני בתרופת החברה 4 מתוך 6 חולים (66% מהחולים) שסיימו 3 חודשים של טיפול הראו התייצבות במחלה או תגובה חלקית והקטנה באורך של הגידול המקומי. הניסוי בוחן את היעילות והבטיחות של תרופת ה-BC-819 הניתנת בשילוב עם הטיפול הכימותראפי הסטנדרטי לסרטן הלבלב, Gemcitabine.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות