אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמל אילת עבר לחברת פפו ספנות; אבי חורמרו ישמש יו"ר הנמל צילום:ג'ו קוט

נמל אילת עבר לחברת פפו ספנות; אבי חורמרו ישמש יו"ר הנמל

חורמרו משמש מנכ"ל גורדאש־נקש בישראל, החברה־האם שבאמצעותה מחזיקים שלושת האחים נקש - ג'ו, רפי ואבי - בפפו ספנות. האחים נקש זכו רק בזכות לתפעל את הנמל, הנדל"ן נשאר בידי המדינה

31.01.2013, 16:11 | ליאור גוטמן

משרד האוצר העביר לידי שעה קלה את האחריות על תפעול נמל אילת לידיה של חברת פפו ספנות, בבעלות האחים נקש.

קראו עוד בכלכליסט

ההעברה התבצעה לאחר שהרוכשים הציגו את כל המסמכים הדרושים לרבות האשראי לרכישת הנמל. הטקס הרשמי צפוי במעמד שרי האוצר והתחבורה צפוי להתקיים בתחילת שבוע הבא.

ל"כלכליסט" נודע כי האחים נקש מינו את אבי חורמרו (41) ליו"ר דירקטוריון נמל אילת. חורמרו משמש מנכ"ל גורדאש־נקש בישראל, החברה־האם שבאמצעותה מחזיקים שלושת האחים נקש - ג'ו, רפי ואבי - בפפו ספנות. האחים נקש הם גם מבעלי ארקיע ורשת מלונות אורכידאה.

העברת נמל אילת התבצעה לאחר הליך מכרזי אליו נרשמו במקור 17 חברות. תפעול הנמל הדרומי יועבר לפפו ספנות ל־15 שנה תמורת 105 מיליון שקל ועוד כ־15 מיליון שקל במזומן שייגזרו מההכנסות העתידיות של הנמל.

לפפו ספנות אפשרות להארכת החוזה בעוד 10 שנים תמורת 105 מיליון שקל נוספים, בכפוף לעמידה ביעדים שונים ובראשן פריקה וטעינה של 60-40 אלף מכולות בכל שנת עבודה וזאת תוך 7 שנים מהיום.

האחים נקש זכו רק בזכות לתפעל את הנמל, הנדל"ן נשאר בידי המדינה. כדי לעמוד ביעדי פריקת המכולות שהציבה המדינה חתמה פפו ספנות בינואר האחרון על חוזה מול חברת הספנות התאילנדית RCL להפעלת קו סדיר של אוניות מכולה בין נמל אילת לבין המזרח הרחוק ואוסטרליה בהיקף של אלף מכולות בחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
העיקר התמונה
הליך הזוי לחלוטין. רשות החברות מכרה את נשמתה עשתה בדרך כמעט את כל הטעויות האפשריות רק כדי להגיע לתמונה עם צ'ק, ולא משנה מה יהיו ההשפעות וההשלכות השונות. תמונה עם צ'ק והיכולת להגיד "הפרטנו נמל". אין דין נמל אילת כדין הנמלים הגדולים. העיקר עשו V ואפשר לרוץ לתפקיד הבא. ושאחרים ישברו את הראש עם כל הפאקים והשגיאות שנעשו בדרך. יש שורה לרזומה!
אחד שמבין , מרכז  |  01.02.13