אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנטישה נמשכת: מזכיר הממשלה צבי האוזר הודיע לנתניהו על עזיבתו צילום: אלכס קולומויסקי

הנטישה נמשכת: מזכיר הממשלה צבי האוזר הודיע לנתניהו על עזיבתו

אחרון "גיבורי" פרשת נתן אשל יעזוב את לשכת נתניהו. מזכיר הממשלה הודיע על כוונתו לסיים את תפקידו עם תום כהונת הממשלה הנוכחית

31.01.2013, 19:33 | איתמר אייכנר, כתב ynet ו"ידיעות אחרונות"

עזיבה ראשונה בלשכת ראש הממשלה אחרי הבחירות: מזכיר הממשלה, עו"ד צבי האוזר, שהיה אחד המתלוננים נגד ראש הסגל נתן אשל, הודיע היום (ה') לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על כוונתו לסיים את תפקידו עם תום כהונתה של הממשלה הנוכחית.

קראו עוד בכלכליסט

לשכת ראש הממשלה מסרה כי נתניהו הודה להאוזר על עבודתו בארבע שנות כהונת הממשלה וביקש ממנו להישאר בתפקיד עד לסיום חפיפתו של מזכיר הממשלה הבא שייבחר.

מזכיר הממשלה צבי האוזר ובנימין נתניהו בישיבת ממשלה (ארכיון), צילום: עמית שאבי מזכיר הממשלה צבי האוזר ובנימין נתניהו בישיבת ממשלה (ארכיון) | צילום: עמית שאבי מזכיר הממשלה צבי האוזר ובנימין נתניהו בישיבת ממשלה (ארכיון), צילום: עמית שאבי

האוזר כאמור התלונן נגד אשל בעקבות הטרדתה של העובדת ר'. מאז שרר מתח רב בין האוזר לבין אשל שפעל מאחורי הקלעים להצר את צעדיו של האוזר בלשכה ולהביא להחלפתו. למעשה, עם עזיבתו של האוזר, כל גיבורי פרשת אשל יהיו מחוץ ללשכת נתניהו. לפני האוזר פרשו המזכיר הצבאי האלוף יוחנן לוקר וראש מערך ההסברה לשעבר ד"ר יועז הנדל.

אחרי שנודע כי שלושת הבכירים בלשכת ראש הממשלה הם אלה שהעבירו ליועץ המשפטי לממשלה את המידע על פרשת ההטרדה לכאורה מצדו של אשל, נוצר קרע חסר תקדים בלשכה. השלושה נקראו לתת את עדותם בפני נציבות שירות המדינה. במרס שעבר הגיע אשל לבית הדין של נציבות שירות המדינה, שם הודה והורשע ב"צילום לא מקובל" של עובדת הלשכה ר'.  

האוזר החל את עבודתו עם בנימין נתניהו לפני כ-20 שנה כשהיה יועץ התקשורת שלו בשנת 1993. בבחירות 1996 היה חבר בצוות האסטרטגי של מטה נתניהו. בשנת 1997 התמנה ליו"ר המועצה לשידורי כבלים וביצע את הרפורמה לפתיחת שוק הטלוויזיה לתחרות. 

בשנים 2009-2000 היה שותף במשרד עורכי דין גולדפרב ושות'. ב-2009 היה חבר בצוות המשא ומתן הקואליציוני ולאחר מכן מונה למזכיר הממשלה ה-32 בראשות בנימין נתניהו. בכהונתו הוביל האוזר לרפורמה בנוהלי עבודת הממשלה. פרויקט אתרי המורשת הלאומית נחשב ל"בייבי" שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות