אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מארק פאבר: "השווקים יענישו את הבנקים המרכזיים" צילום: אי פי אי

מארק פאבר: "השווקים יענישו את הבנקים המרכזיים"

לדברי גורו ההשקעות העונש מצד השווקים על ההקלות הכמותיות עשוי להגיע בצורת התמוטטות שוק האג"ח או בועה בשוק המניות

31.01.2013, 20:10 | סוכנויות הידיעות
להקלות הכמותיות הנרחבות יש תופעות לוואי מסוכנות והשווקים יענישו את הבנקים המרכזיים על טעויותיהם, כך אמר מארק פאבר, גורו ההשקעות ל-CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

פאבר ידוע בכינויו Dr. Doom ("ד"ר אבדון") לאחר שב־1987 ייעץ ללקוחותיו למכור את אחזקותיהם במניות שבוע אחד בלבד לפני שאלו קרסו ב־19 באוקטובר - היום הזכור לשמצה כ"יום שני השחור של וול סטריט".

מאז ספטמבר, אז הבנק המרכזי בארה"ב, הפד, וכן הבנק האירופי המרכזי הכריזו על תוכניות רכישות האג"ח שלהם שוקי המניות והאג"ח בעולם עלו עקב תנאי הנזילות הנוחים. מדד S&P 500 לדוגמא, עלה ביותר מ-10% אל מעל 1,500 נקודות מאז אמצע נובמבר. פאבר הזהיר כי "הזרמת כספים לא שווה" עשויה להוביל להתמוטטות בשוקי האג"ח ול"בועת מניות".

מארק פאבר, "דר מארק פאבר, "דר' דום" | צילום: בלומברג מארק פאבר, "דר

"כאשר אתה מדפיס כסף, הכסף הזה לא נכנס באופן שווה לכלכלה. הוא נכנס לאנשים מסויימים או סקטורים מסויימים ראשונים, ובמקרה זה, הוא זורם למניות, ועד לפני כחמישה חודשים לאג"ח. אני מאמין שהשווקים יענישו את הבנקים המרכזיים בשלב מסויים באמצעות 'תאונה'", אמר פאבר. "או ששוק האג"ח יתמוטט, שוק האג"ח היה לאחרונה חלש מאוד בהתחשב בהרחבה הכמותית הבלתי מוגבלת של הפד. הדבר השני שעשוי לקרות הוא שהמניות עשויות להיכנס למצב של 'בועה'".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות