אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורצי הדרך: למה לבנות בסיס בחלל, כשאפשר להדפיס אותו? צילום: shutterstock

פורצי הדרך: למה לבנות בסיס בחלל, כשאפשר להדפיס אותו?

איך נגור על הירח? כמו טרמיטים: סוכנות החלל האירופית ומשרד האדריכלים שתכנן את מטה אפל החדש מתכננים לבנות בסיס על הירח. במקום להטיס חומרי בניין, ישתמשו במדפסות תלת ממד ובאדמת הירח עצמה

01.02.2013, 10:50 | ניצן סדן

בשנים האחרונות שבו סוכנויות חלל וגורמים פרטיים לעסוק בהנחתת אסטרונאוטים על הירח ובהקמת תחנות מחקר על פניו. עוד לפני בעיות כמו אספקת חמצן ומים, יהיה על סוכנויות החלל להביא חומרי בניין למרחק של 363 אלף קילומטר, משימה קשה, מורכבת ויקרה במיוחד.

קראו עוד בכלכליסט

סוכנות החלל האירופית ESA ומשרד האדריכלים הבינלאומי פוסטר ושות' בוחנות פיתרון יצירתי לכך: במקום לבנות בסיס, פשוט להדפיס אותו. הרעיון הוא להתבסס על אדמת הירח עצמה בתור חומר בניין. מדפסת תלת ממד רובוטית, שתערבב את האדמה עם חומרי הדבקה, תוכל ליצור מבנים בצורה שמזכירה תל טרמיטים.

האדמה תיערם על פני כיפות מתנפחות אשר ייבנו על פני כדור הארץ. חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון כבר הצליחו להשתמש באדמת הירח בתור חומר בניין בניסוי שנערך בשנה שעברה.


חברת פוסטר ושות' תכננה מספר עיצובי בסיסים אשר רכיביהם ניתנים להכנה במדפסת תלת ממד. היתרון הוא בכך שניתן יהיה לבנות בסיס בלי להסתמך על קורות ענק שקשה להטיס לחלל. בגלריית תמונות שהועלתה לאתר gizmag, ניתן לראות את העיצובים הייחודיים של החברה. פוסטר ושות' היא שעיצבה את המטה החדש של אפל, את נמל התעופה החדש של כוויית ומבנים גדולים ייחודיים נוספים.

המדפסות יוזילו את הטיסות המאוישות לחלל


מדפסות תלת ממד עשויות לשחק תפקיד מפתח ביישוב החלל. כדי לעמוד בעלויות הקיצוניות של משימות מאוישות לחלל, יהיה צורך במספר מצומצם ככל האפשר של שיגורי חלליות.

כלי טיס שלא ישא חומרי בניין יוכל לשאת יותר מזון, מים וציוד מדעי. לפיכך, ההתבססות על מדפסות תלת ממד וחומרי בניין שנמצאים כבר בשטח תוזיל משמעותית את המשימות המאוישות. ישנן כיום מספר תוכניות כיום להקמת מושבות בחלל - כשהססגונית שביניהן היא של Mars 1, תוכנית פרטית אשר מתבססת על מימון מושבה במאדים בתוכנית ריאלטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
חחח יופי אני קונה מדפסות -קרביץ הלך עליכם
ביבי תתכונן - פינוי בינוי מסיבי בונה מגדל שאני מדפיס מהמדפסת שלי בסלון(מוסלק לי בקרקע שלא תחייב אותי ארנונה) הכסף מאבטלה(מקרנות הפנסיה של ישראל) הבטחונות מהמוניטין (ששווה לתחת -עדיין נוצץ אבל אוי אוי אם יפריח ריחו ) הכל יקום תוך שנה שנתיים (סמוך עליי חביבי -זה כובד לי עד עכשו לפחות ) אני אקים את ישראל מחדש (תמיד חלמתי על הרצל ) אה כן אני רוצה רחוב על שמי . בעצם אני אדפיס אותו גם בעצם סטארטפ אני ידפיס יהודים על כל ערבי אני ידפיס 8 יהודים (למקרה ש4 מהם יהפכו למתנחל .חרדי .משתמט )עדיין יהיו קצת מלח הארץ (מלח כשר יווסף לאחר ההוצאה (הוראות יצרן -מלח ערבי יהפוך לשמאלני ) טוב טוב מתי מתחילים?? תגיד יש לך מטען למדפסת (הזמנתי מסין -לא קבלתי) זונות!!!
תשובה , ללה לנד איזרעל  |  02.02.13
לכל התגובות