אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרתי טוויטר נפגעו בהתקפת האקרים; רבע מיליון חשבונות נפרצו צילום: בלומברג

שרתי טוויטר נפגעו בהתקפת האקרים; רבע מיליון חשבונות נפרצו

לאחר מערכות הוול סטריט ג'ורנל, הניו יורק טיימס ושורה ארוכה של חברות טכנולוגיה אמריקאיות - גם שרתי הרשת החברתית נפרצו בידי גורם לא ידוע. מכתבי אזהרה נשלחו לרבבות גולשים שחשבונם נפרץ

02.02.2013, 08:47 | סוכנויות הידיעות

שרתי טוויטר הותקפו על ידי האקרים - מה שהעמיד בסכנה פרטים אישיים של כ-250 אלף משתמשים, כך דיווחה היום (ש') סוכנות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הודעה של חטיבת אבטחת המידע בחברה, ההתקפה התרחשה בלילה שבין שישי לשבת. מטרת ההאקרים היתה להשיג מאדרי שמות, כתובות מייל וסיסמאות של גולשים. הנהלת טוויטר העבירה הודעה למשתמשים שפרטיהם נגנבו - ובה הומלץ להם להחליף סיסמאות.

"המתקפה לא בוצעה ע"י חובבנים ואנחנו לא סבורים כי היה זה אירוע בודד", כתב בוב לורד, ראש מערך אבטחת המידע של טוויטר. לדעתו המתקפה באה בהמשך לתקריות דומות ופריצות של שרתים של כמה חברות טכנולוגיה אמריקאיות.

הודעה נשלחה: להחליף סיסמה, צילום: MCT הודעה נשלחה: להחליף סיסמה | צילום: MCT הודעה נשלחה: להחליף סיסמה, צילום: MCT

הדיווח של טוויטר על המתקפה מצטרף להודעה של וול סטריט ג'ורנל שדיווח בשבוע שעבר כי הותקף ע"י האקרים סיניים. לפניו נפרצו שרתי הניו יורק טיימס. בשני העיתונים העלו השערה כי הותקפו בשל פרסומים שליליים אודות סין והנהגתה. בטוויטר בשלב זה לא מדווחים על מקור המתקפה.

בחברה מציינים, כי חקירת התקרית בראשיתה אך משום שהיא חלק מגל התקפות נרחב, הוחלט לדווח עליה באופן מיידי. בוב לורד הדגיש כי הוא משתף פעולה עם ממשלת ארה"ב והמשטרה במטרה לגלות את האשמים ולפעול להעמדתם לדין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות