אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושב קליפורניה הודה בהונאת פונזי והעלמת 80 מיליון דולר של משקיעיו צילום: shutterstock

תושב קליפורניה הודה בהונאת פונזי והעלמת 80 מיליון דולר של משקיעיו

אנטוני ווסאלו סיפר לכ-300 משקיעים כי פיתח תוכנת מחשב שמסוגלת להרכיב תיק השקעות עם תשואות של 36%. את הכסף הם עדיין לא ראו

02.02.2013, 12:05 | סוכנויות הידיעות

תושב קליפורניה נמצא אשם בהונאת פונזי וניהול פירמידה פיננסית, כך מדווחת היום (שבת) סוכנות הידיעות בלומברג. על פי הדיווח אנטוני וואסאלו בן 33 הונה כ-300 משקיעים בסוכם העולה על 80 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ווסאלו שהקים קרן השקעות סיפר ללקוחות שלו כי פיתח תוכנת מחשב ייחודית המסוגלת להרכיב תיקי השקעות עם תשואות פנטסטיות של כ-36% לשנה וזאת כמעט ללא סיכונים. ווסאלו שהובא בפני הפרקליט בנג'מין וגנר מסקרמנטו הודה כי מאחורי ההבטחה שלו עמדה הונאת פונזי פשוטה.

וגנר כתב בפסיקתו, כי "בין קורבנות וואסלו היו אנשים מכל שכבות האוכלוסייה וביניהם חבריו ובני משפחתו של האיש". הוא הוסיף כי האמצעות גיוס כספם של מקורביו יצר וואסלו לעצמו תדמית אמינה וזה אפשר לו למשוך לקוחות נוספים.

כולם היו בניי. ברני מאדוף, חתום על הונאת הפונזי הגדולה בהיסטוריה, צילום: בלומברג כולם היו בניי. ברני מאדוף, חתום על הונאת הפונזי הגדולה בהיסטוריה | צילום: בלומברג כולם היו בניי. ברני מאדוף, חתום על הונאת הפונזי הגדולה בהיסטוריה, צילום: בלומברג

וואסלו הפסיד את כל כספו ואת כספי המשקיעים שלו והפסיק את הפעילות בשנת 2009. בכתב האישום נכתב, כי האיש ניסה לשכנע את המשקיעים שלא למשוך את כספיהם באמצעות הצגת דו"חות כוזבים.

האיש פעל יחד עם שותפו קנט קניצר בן 66, אף הוא מקליפורניה, שכבר הודה במיוחס לו וממתין לגזר הדין. נגד שניהם הוגשה תביעה בשנת 2009 ומונה אפוטרופוס להשבת כספי המשקיעים שלא נמצאו עד כה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות