אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ה-NFL תציג השנה צמיחה מתונה בהכנסות" צילום: אי פי איי

"ה-NFL תציג השנה צמיחה מתונה בהכנסות"

בכיר בליגת הפוטבול האמריקאית מעריך כי הקבוצות ירשמו השנה צמיחה מתונה בלבד בהכנסות, בשל האי-ודאות הכלכלית. לדבריו, המצב ישתפר ב-2014 - בעקבות הארכת חוזי השידור

02.02.2013, 20:09 | בלומברג

32 קבוצות ליגת הפוטבול (NFL) מצפות לרשום השנה צמיחה מתונה בלבד בהכנסות, לנוכח האי-ודאות בכלכלה האמריקאית - כך מעריך אריק גרובמן, סגן נשיא ב-NFL ונשיא המיזמים העסקיים בליגה. הוא דיבר עם סוכנות בלומברג לקראת סופרבול 47 שיתקיים מחר בניו אורלינס.   

קראו עוד בכלכליסט

גרובמן, מנהל בכיר לשעבר בגולדמן זאקס, אומר כי הכנסות הליגה יגדלו ב-2014, בעקבות הארכת חוזה השידור. במסגרת ההסכם המחודש, הכנסות הליגה מטלוויזיה יטפסו לממוצע של 7 מיליארד דולר בשנה עד 2022, לעומת ממוצע של 5.1 מיליארד דולר תחת ההסכם הנוכחי.

בעוד פוטבול נותר הספורט הפופולרי בארה"ב - 31 מתוך 32 תוכניות הטלוויזיה הנצפות ביותר ב-2012 היו של משחקי NFL - חברות נזהרות בכל הקשור לפרסום ואינן ממהרות להוציא כספים.

"חווינו צמיחה מתונה למדי בשנתיים האחרונות", אמר גרובמן בראיון. "כאשר חברות מרגישות בנוח עם הסיכונים ועם הצפוי להן בעתיד, הן מבצעות השקעות וצוברות חובות. אך כשהן חוששות - הן מעדיפות לשמור את הכסף במאזנים שלהן". 

ריי לואיס, שחקן בולטימור רייבנס , צילום: אם סי טי ריי לואיס, שחקן בולטימור רייבנס | צילום: אם סי טי ריי לואיס, שחקן בולטימור רייבנס , צילום: אם סי טי

"החברות מחזיקות ברמות גבוהות של מזומנים, אך אינן מעוניינות לזרוק אותם על חוזי ספונסרשיפ, והעובדים אינם מבזבזים את הכסף על רכישת מושבי אח"מ באיצטדיונים וכרטיסים למשחקים", הוסיף גרובמן. "בתנאים הכלכליים של היום, כולם מרגישים קצת לחוצים".

גרובמן לא הסכים לחשוף את תחזיות ההכנסות של ה-NFL לשנה הפיסקאלית שמסתיימת ב-31 במרץ. ההכנסות ממכירת כרטיסים נותרו בשנים האחרונות כמעט ללא שינוי, אף שלפי נתוני טים מרקטינג ריפורט, המחיר הממוצע עלה בשיעור שנתי של 7.2% מ-2004 ועד 2008, ובשיעור של 2.1% ב-2008-2012.

המחיר הממוצע של כרטיס בליגה עמד ב-2012 על 78.38 דולר. בולטימור רייבנס לא העלתה את המחירים מאז 2009, בעוד יריבתה בסופרבול, סן פרנסיסקו פורטיניינרס, שמרה על אותם המחירים מאז 2011.

"ההכנסה המקומית שלנו צמחה בשיעור קל", אמר נשיא הרייבנס, דיק קאס. "במונחים של הכנסות מפרסום, גדלנו בתחנות הרדיו והטלוויזיה המקומיות. מכרנו את כל הכרטיסי ומושבי האח"מ. חווינו צמיחה מסוימת מתוך הסכמי הספונסרשייפ הקיימים שלנו".

אף שרווחי החברות עלו בהתמדה בשנה שחלפה, מדד S&P 500 התחזק ב-13.4%, והכלכלה האמריקאית הוסיפה 1.84 מיליון משרות חדשות - שהביאו לירידה בשיעור האבטלה - האוהדים ממשיכים להדק את החגורה, וכתוצאה מכך נמשך הלחץ שלא להעלות את מחירי הכרטיסים. "בשנים האחרונות שמרנו על איפוק בכל הקשור למחירי הכרטיסים. להערכתי, האיפוק הזה יימשך קרוב לוודאי", אמר גרובמן. 

גדעון יו, סגן נשיא הפורטיניינרס, שעסוקה בימים אלה בבניית איצטדיון חדש, אומר כי הקבוצה נהנית "משנה נהדרת", אך לא חשף בכמה עלו ההכנסות. לדבריו, ב-NFL חייבים להבטיח שהחוויה בתוך האיצטדיון עצמו תהיה עדיפה על החוויה שמצפה לאוהדים שצופים במשחקים מהבית.  

בעוד ה-NFL ממתינה לצמיחה בהכנסות ממכירת כרטיסים ומחוזי השידור, גרובמן מצפה שהשותפים העסקיים והיזמים של הליגה יספקו את החידוש הגדול הבא. חלק מההמצאות שיעזרו להגדיל את ההכנסות, יהיו קשורות בטכנולוגיה, שתאפשר לרשתות הטלוויזיה לספור את אותם אוהדים שצופים במשחקים בפאבים ובמסיבות מרובות משתתפים כחלק מהרייטינג. מהלך מסוג זה יעלה את השווי של חוזי הטלוויזיה של ה-NFL.

בינתיים, ארגון שחקני ה-NFL ספג הפסדים של 36 מיליון דולר ב-12 החודשים שהסתיימו ב-29 בפברואר 2012. הסיבה לכך היא השביתה של השחקנים, אותה הוביל הארגון, שגררה, בין היתר, הוצאות משפטיות של 11 מיליון דולר. שווי הנכסים של הארגון צנח בשנה האחרונה ב-23%, ועומד כעת על 166.8 מיליון דולר - שפל של שש שנים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות