אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית הזרעים מונסנטו רוכשת את רוסטה גרין

בלעדי לכלכליסט

ענקית הזרעים מונסנטו רוכשת את רוסטה גרין

מונסנטו תשלם 130 מיליון שקל - כפול משווי השוק של רוסטה גרין. המרוויחים הגדולים הם בעלי המניות הגדולים בחברה: קרן פלאן בי ונצ'רס ואלכס רבינוביץ'

03.02.2013, 08:21 | גולן חזני

ענקית הזרעים העולמית, מונסנטו, חתמה בסוף השבוע על הסכם לרכישת פעילות רוסטה גרין הישראלית תמורת כ־130 מיליון שקל - כמעט כפול מהשווי שבו נסחרת החברה בבורסה בת"א (66 מיליון שקל).

קראו עוד בכלכליסט

מונסנטו הקדימה את סינג'נטה השוויצרית בדו-קרב שהתנהל ביניהן על רכישת החברה, כשהיתה מוכנה לשלם פרמיה גבוהה יותר על מחיר השוק.

העסקה הושלמה על רקע שני אירועיים מהותיים שעליהם דיווחה רוסטה גריון בנובמבר האחרון: הצלחה בניסוי משמעותי, ומגעים עם חברות זרעים בינלאומיות על שיתופי פעולה. מניית החברה זינקה מאז ב־70%.

רוסטה גרין, שעוסקת בתחום ההנדסה הגנטית של צמחים, מסייעת בשיפור תכונותיהם תוך שימוש בטכנולוגיה שייחודית לה בתחום המיקרו־RNA ומוכרת את הידע שצברה. החברה חתמה בעבר על הסכמים עם כמה חברות ובהן דופון ובאייר שכוללים תשלומים של עשרות מיליוני דולרים אם הידע שמכרה יצליח. מונסנטו האמריקאית ביצעה בעבר השקעה בחברה הישראלית בסכום דומה - אבוג'ן, אחותה הגדולה של רוסטה גרין.

את האקזיט המרשים רושמים בעיקר שני בעלי המניות הגדולים בחברה: קרן פלאן בי ונצ'רס המנוהלת על ידי ברברה גולדמן (40%) , ומשקיע הביומד אלכס רבינוביץ', (28.4%). בסוף 2011 רכשו רבינוביץ' ופלאן בי 50.03% ממניות רוסטה גרין מידי רוזטה ג'נומיקס, החברה־האם של רוסטה גרין, שנקלעה למצוקה תזרימית, תמורת 900 אלף דולר. עד כה הושקעו בחברה 6 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות