אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברגר קינג הודתה: המבורגרים שמכרה באנגליה ואירלנד הכילו בשר סוס צילום: בלומברג

ברגר קינג הודתה: המבורגרים שמכרה באנגליה ואירלנד הכילו בשר סוס

ענקית המזון המהיר פרסמה הצהרה לפיה בדגימות שנלקחו ממפעל של ספק הבשר הפולני נמצאו כמויות מזעריות של דנ"א מבשר סוס. בשל המקרה, החברה סיימה את ההתקשרות עם אותו הספק

03.02.2013, 11:32 | סוכנויות הידיעות
ענקית המזון המהיר ברגר קינג הודתה שייתכן כי המבורגרים שלה שנמכרו באנגליה ובאירלנד הכילו בשר סוס, כך מדווח ההאפינגטון פוסט.

זהו המשך לפרשה מתמשכת באנגליה ובאירלנד המערבת המבורגרים, בהם יש בשר סוס ובשר חזיר. רשת הקמעונות הבריטית טסקו וחברות אחרות היו מעורבות גם כן בפרשה. החשדות הן שספק בשר בפולין העובד עם כל החברות המעורבות, משתמש בבשר סוס ובבשר חזיר כדי להוזיל עלויות בייצור ההמבורגרים.

ברגר קינג הצהירה כי ההמבורגרים שלה עשויים ממאה אחוז בשר בקר אולם הפסיקה לעבוד עם חברת "סילברקרסט" המספקת לה את הבשר מהמפעל בפולין.

בפרסום קודם בעיתון ה"גרדיאן" אמרה חברת ברגר קינג: "בדיקות הדנ"א העצמאיות שערכנו במסעדות שונות ברשת שוללות את הימצאותו של דנ"א מבשר סוס. אך בדגימות שנלקחו ממפעל סילברקרסט נמצאו כמויות מזעריות של דנ"א מבשר סוס. בתוך 36 שעות מצאנו שסילברקרסט משתמשת בכמויות קטנות של בשר המגיע מספק בלתי מורשה מפולין. זוהי הפרה בוטה של תנאי ההסכם שלנו עימם ואנו סיימנו את ההתקשרות עם החברה", נאמר בהצהרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
לכל אלה שכותבים מה זה משנה בשר סוס או בשר פרה.. כנסו!
מה זה משנה אם כתוב על אריזת לחם 200 קלוריות או 700 קלוריות ? שניהם זה קלוריות. אז כנראה שזה משנה! אם אתה יצרן ואתה מצהיר שיש בשר פרה אז תשים בשר פרה ואם אתה רוצה להוסיף בשר סוס אז תכתוב את זה ואני [הלקוח] אחליט אם בא לי לאכול בשר סוס או שאני לא מעוניין מכל סיבה שהיא!
ד"ר שקשוקה  |  03.02.13
20.
אני אוהב צביעות!
מה זה משנה אם זה פרה, חמור, סוס, חזיר? חיה זו חיה, ואם היא טעימה, אז אני אוכל אותה! שלא כמו צמחים שבשביל לסבול את הטעם שלהם, צריך לתבל אותם בכל מיני דברים מוזרים. הטימטום של כל אלו שמנסים להלחם בהתעללות בעלי חיים, זה הגישה המפגרת שלהם. תעשו הפרדה: התעללות רע, בשר טוב! ככה תקבלו יותר אנשים שיעזרו לכם להלחם נגד ההתעללות. אבל כנראה שאכילת עשבים גם כמו העישון שלהם, עושה לכם בלגן בראש. דרך אגב, כבר הוכיחו שגם צמחים מגיבים אל פחד וסובלים כאב. ההבדל היחיד, שיותר קל לצימחונים לרצוח משהו שלא מסוגל להלחם על חייו או להראות את זה בצורה מקובלת. אז איך אומרים? בשר זה רצח! זה פשוט טעים רצח!
ספי , נתניה  |  03.02.13
לכל התגובות