אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצפה רמון מכוונת גבוה: שישה בתי מלון חדשים ושכונה לטייסים

מצפה רמון מכוונת גבוה: שישה בתי מלון חדשים ושכונה לטייסים

תוכנית המתאר שאושרה כוללת הפיכת אזור התעשייה לאזור תיירותי בהשקעה של 12 מיליון שקל. פלורה שושן, ראש המועצה המקומית: "עם השלמת בניית בתי המלון החדשים יתווספו עוד אלפי מקומות עבודה וכחצי מיליון תיירים בשנה"

03.02.2013, 13:36 | שירלי ששון-עזר

מועצת מצפה רמון אישרה לאחרונה את תוכנית המתאר החדשה של היישוב. התוכנית מאפשרת הכפלה של היישוב, הקמת שישה בתי מלון ושינוי הכיוון הכללי מיישוב המבוסס על תעשייה ומחצבות ליישוב המבוסס על תיירות.

קראו עוד בכלכליסט

פלורה שושן, ראש המועצה המקומית אמרה בשיחה עם "כלכליסט" כי בשנה שעברה בעקבות פתיחתו של מלון בראשית נוספו כ-400 מקומות חדשים בעיר ועם השלמת בניית בתי המלון החדשים יתווספו עוד אלפי מקומות עבודה וכחצי מיליון תיירים בשנה.

מצוק ליד מצפה רמון (ארכיון), צילום: יוסי לוין מצוק ליד מצפה רמון (ארכיון) | צילום: יוסי לוין מצוק ליד מצפה רמון (ארכיון), צילום: יוסי לוין

תוכנית המתאר כוללת גם תוכניות לפיתוח חניונים בתוך המכתש ופתיחת כפר נופש חדש באזור רובע דרכי הבשמים, שיהפוך מאזור תעשייה לאזור תיירותי בהשקעה של 12 מיליון שקל. בנוסף היא כוללת תוספת של תשע חוות חקלאיות צפונית למצפה רמון על פני שטח המשויך למועצה, חלקן ישמשו ללינה ובחלקן יפותחו יקבים ובתים לסדנאות רוחניות ואמנות.

בנוסף, מתוכננת בנייתו של מרכז הנצחה רשמי לאילן רמון בהשקעה של כ-15 מיליון שקל, ושיקום מחצבות מצפה רמון שקל והפיכתן לשמורת טבע ולפארק למבקרים בהשקעה של 13 מיליון.

שושן הוסיפה כי לאחרונה נפתחה שלוחה של משרד הפרסום מקאן אריקסון במועצה ובה עובדים כיום 15 עובדים, עד לסוף השנה צפוי המשרד להעסיק 40 עובדים. לדבריה, תוספת מקומות העבודה בשנה החולפת עמדה על כ-500 מקומות ביחד עם מלון בראשית ומפעלים קטנים נוספים. עם זאת, היא מודה כי למרות העלייה במספר מקומות העבודה שהתווספו שיעור האבטלה הוא עדיין בן שתי ספרות ועומד על כ-12%. "אנחנו סופרים בשטחנו גם את האוכלוסייה הבדואית שבה שיעור אבטלה גבוה יותר. אנחנו מנסים לספק להם גם עבודה וזה קצת קשה. לאחרונה התחילו להגיע גם נשים ללשכת התעסוקה. יש רעיונות להקים מרכז למידה שבו נתחיל עם לימוד השפה העברית ואח"כ עם כישורים בתחום התיירות", היא מוסיפה.

במקור כללה תוכנית המתאר שמונה בתי מלון חדשים, ביחד עם בראשית. כיום היא כוללת שבעה עם מגרש אחד בצד המזרחי של המועצה שיוקצה לבניית שכונת מגורים שכבר זכתה לשם "שכונת שמיים". תכנון השכונה הוא פרי יוזמתה של קבוצת טייסים המשרתים בסמוך למצפה רמון שחברה למספר אנשי עסקים והגיעה אל המועצה בבקשה לאפשר להם לגור במקום. "הם רוצים לראות את מצפה רמון לא רק מהשמיים", אומרת שושן. "התוכנית מדברת על כ-1000 יחידות דיור צמודות קרקע. אני מאמינה שנגיע לכ-500 יחידות".

לשאלה האם הכוונה של תוכנית המתאר היא להפוך את מצפה רמון למתחרה התיירותית של אילת, משיבה שושן בשלילה. "התיירות כאן היא אחרת, היא תיירות לומדת, עם הרבה כבוד לסביבה. יש כאן נופים מדהימים ואנשים באים לכאן כדי ליצור, לטייל ברגל, לנוח. זה משהו אחר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
הבעיה עם תכניות כאלה שאין בהן שיתוף של בני המקום
במקום לתת ליזמים קטנים בני המקום להקים אתרים ואטרקציות צנועות ופשוטות שהולמות את המדבר, מחפשים הפקות גרנדיוזיות וחסרות כל קשר למקום ולאופיו . כסף רודף כסף והמועדון סגור רק למשקיעים כבדים מאד . ובני המקום? שיישארו בבית ויחיו על דמי אבטלה או מקסימום ימצאו עבודה בשירות חדרים או נקיון.
שמעון  |  06.02.13
13.
כדאי להתמקד בשיווק המקום כמרכז לאומניות
בארצות הברית מדינת ניו-מקסיקו, הפכה למקום מועדף לאומנים. הערים בה : סנטה-פה, טאוס, ואלברקוקי (הבירה) מכילות כל אחת מהן ריכוז עצום של אומנים וגלריות. גם הבנייה היחודית של מדינת ניו-מקסיקו (ליבני "אדובי" שהן בוץ מקומי) מוסיפה נופך קסום לאווירת האומנות השורה בכל. האומנים אוהבים את השקט והיופי של המדבר. את האוויר הנקי והוד ההדר שהמרחבים האין סופיים של המדבר - מקרינים על הפוסע בהם. התיירים אוהבים מקומות עם ריכוז גלריות וייחוד על העיר הצפופה והרועשת. הבדואים ידועים כעובדי כפיים חרוצים ונשותיהן עושות עבודות יד מרהיבות עין ביופיין. כדאי להשתמש בכל אלו ולמנף אותם למשיכה תיירותית, ותעסוקתית לבני המקום.
בהצלחה למיצפה רמון  |  03.02.13
לכל התגובות