אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט הדמיה: מחזיקי ארבע סדרות אג"ח בחרו נציגות משותפת צילום: אוראל כהן

אלביט הדמיה: מחזיקי ארבע סדרות אג"ח בחרו נציגות משותפת

מבקשות לעצור התשלום למחזיקי איגרות החוב הקצרות; עם זאת, שתיים מהסדרות לא הסמיכו את הנאמן לנקוט הליכים משפטיים

03.02.2013, 19:45 | ענת ציפקין
המרוץ נגד הזמן של מחזיקי איגרות החוב ה'-ז' ו-1 לעצירת התשלום של אלביט הדמיה למחזיקי האיגרות הקצרות ב-20 בפברואר צובר תאוצה. היום הודיעו ארבע הסדרות כי בחרו נציגות משותפת, ועורך דין שייצג אותן. ואולם לא ברור אם יוכלו לנקוט הליכים משפטיים מול החברה.   

קראו עוד בכלכליסט

העובדה שארבע הסדרות מינו לעצמן נציגות משותפת, בניגוד לסדרות הארוכות, ג' ו-ד', שפועלות כל אחת לבד - אינה מבטיחה מאבק פשוט. בקרב מחזיקי ארבע סדרות אלו, שתיים (ו'-ז') החליטו שלא להסמיך את הנאמן לנקוט הליכים משפטיים להגנה על זכויות מחזיקי איגרות החוב; לעומת זאת, מחזיקי איגרות מסדרות 1 ו-ה' החליטו שהן מאפשרות לנאמן לנקוט הליכים כאלה.

שלושת חברי הנציגות החדשים הם עופר גזית, אדוארד קלר ושמואל אשל. קלר היה חבר בנציגות מחזיקי איגרות החוב באפריקה ישראל, אמפל ודלק נדל"ן. בנוסף, היה משקיף מטעם מחזיקי האג"ח בפירוק חפציבה. גזית הוא חבר נציגות מחזיקי איגרות החוב של מועדון 365. אשל הוא נציג מחזיקי איגרות החוב של סנטרל יורופיאן. בנוסף, בחרו נציגי המחזיקים את משרד עורכי הדין קליר בנימיני שייצג אותם בהליכים המשפטיים מול אלביט הדמיה.

מוטי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה, צילום: שוגר דייויד מוטי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה | צילום: שוגר דייויד מוטי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה, צילום: שוגר דייויד

שתי הסדרות הקצרות ביותר של אלביט הדמיה הן א' ו-ב', ושתיהן אמורות להיפרע עד פברואר 2014. התשלומים הקרובים לשתי סדרות אלו הם ב-20 בפברואר, כשהיום הקובע הוא 9 בחודש. אלביט הדמיה אמורה לפרוע לסדרה א' קרן וריבית של 76.7 מיליון שקל, ו־7.5 מיליון שקל נוספים לסדרה ב'. בסך הכל, על אלביט הדמיה לשלם עבור סדרה א' 211 מיליון שקל ועבור סדרה ב' 30 מיליון שקל בשנתיים הקרובות עד לפירעונן המלא, אך כרגע, ממקדות הסדרות הארוכות את מאבקן לפחות בתשלום הקרוב.

על רקע חוסר ההסכמה לגבי סוגיית ההליך המשפטי בקרב ארבע הסדרות, נשאלת השאלה כיצד אמור אותו עורך דין לפעול בשם שולחיו, שביניהם מלכתחילה קיימת חוסר תמימות דעים לגבי קידום מהלך משפטי לעצירת התשלום.

סוגיה נוספת העולה על הפרק היא ההנחה שעורך הדין יונחה על ידי הנציגות לפעול נגד אלביט הדמיה בהליך משפטי ולהוציא צו מניעה נגד חלוקת התשלום הראשון לסדרות הקצרות. אלביט הדמיה עדיין מדורגת ברמת השקעה על ידי חברות הדירוג, ומצהירה באופן רשמי שאינה חדלת פירעון, ושהיא מסוגלת לעמוד בהתחייבותיה כלפי בעלי איגרות החוב שלה. במידה שבית המשפט יעצור את התשלום לסדרות הקצרות, יהיה מדובר בתקדים כלפי חברה המדורגת בדרגת השקעה.

בסוף החודש שעבר קיימה אלביט הדמיה אסיפה בה השתתפו כל נציגויות מחזיקי האג"ח, בה דיווחה על מצבה הפיננסי ביחס להתחייבויותיה כלפי נושיה. מדו"ח מקורות ושימושים שהציגה החברה, עולה כי המקורות הנדרשים ל-2013 אינם ודאיים, ומבוססים במידה רבה על הצלחה בתוכניות המימושים ובתוכניות האחרות אותן מתווה החברה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות