אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ראש עיריית פתח תקווה הקים חברה כדי לשלם חובות" צילום: גיל לרנר, ידיעות פתח תקווה

חשיפת כלכליסט

"ראש עיריית פתח תקווה הקים חברה כדי לשלם חובות"

אורי אהד, בנה של השופטת נגה אהד וראש העיר פתח תקווה, נקלע לחובות בבחירות המקומיות הקודמות. כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", פירוק החברה הרשומה על שם אשתו נידון בביהמ"ש שבו עובדת אמו

04.02.2013, 06:48 | ענת רואה

"עו"ד אורי אהד ואשתו סיגל אהד הקימו את חברת שנחאי תקשורת במטרה להחזיר חובות אישיים שלהם ולהחזיר כספים ולשלם לאלו שעבדו או סייעו לעו"ד אהד במערכת הבחירות שלו לראשות עיריית פתח תקווה" - כך טוען עובד לשעבר בחברת שנחאי תקשורת, אלירן היקרי, בתביעה שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

הזיגזוג של אהד עו"ד אהד ביקש להעביר את התביעה מת"אלפ"ת ושוב לת"א ההליכים נפתחו בבימ"ש השלום תל אביב, אך אהד ביקש להעביר את התיק לבימ"ש השלום בפתח תקווה, אף שאמו מכהנת כשופטת מחוזית באותו מחוז ענת רואהלכתבה המלאה

התביעה הוגשה במרץ 2012 נגד עו"ד אהד, שלפני שבועיים מונה לתפקיד ראש עיריית פתח תקווה במקום יצחק אוחיון שהתפטר מסיבות בריאותיות, וכן נגד אשתו סיגל אהד ושני נתבעים נוספים. עו"ד אהד, שהתמודד על התפקיד גם בבחירות המקומיות בשנת 2008 והפסיד אז לאוחיון, נקלע בעקבות זאת לחובות של מיליוני שקלים. לטענת היקרי בתביעה, הוא משך כספים רבים מקופתה של שנחאי תקשורת, שרשומה בבעלות אשתו, בין היתר במטרה להחזיר חובות אלו.

חברת שנחאי תקשורת הוקמה כחודשיים לאחר אותן בחירות, בינואר 2009. בחלוף פחות משנתיים, בסוף 2010, החברה נסגרה עקב חובות ופורקה. סכום תביעות החוב שהוגשו נגד החברה מסתכם ב־1.1 מיליון שקל, כאשר הביטוח הלאומי הקטין את החובות כששילם לעובדי החברה.

אתמול חשף "כלכליסט" כי תיק הפירוק של שנחאי שנפתח בינואר 2011, מתברר זה למעלה משנתיים בבית המשפט המחוזי מרכז, שבו מכהנת אמו של עו"ד אהד, נגה אהד, כשופטת בכירה. התיק טופל על ידי סגן נשיא ביהמ"ש אילן שילה,

סיגל אהד. החברה שלה נסגרה סיגל אהד. החברה שלה נסגרה סיגל אהד. החברה שלה נסגרה

והשופטת אהד ובני הזוג אורי וסיגל אהד לא פעלו לעדכן את עמיתיה של השופטת כי הם מטפלים בתיק הקשור לבנה.

עוד פורסם כי במסגרת תיק הפירוק של שנחאי תקשורת הגיש כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) במרץ 2012 בקשה לשופט שילה למנות מפרק קבוע לחברה שיערוך בדיקה לגבי נסיבות קריסתה ויבחן טענות של נושה, אלירן היקרי, שהוצגו בפני הכנ"ר להברחה לכאורה של נכסי החברה על ידי אורי וסיגל אהד.

המסמכים המעידים לכאורה על משיכות כספים בסך 235 אלף שקל מחשבונה של שנחאי לחשבונם של אורי וסיגל אהד וכן 9,000 שקל שהועברו לחשבונו של אפרים אהד, אביו של אורי אהד ובעלה של השופטת אהד, לא צורפו לבקשת הכנ"ר לשופט שילה. אך מסמכים אלו הוגשו לבית המשפט המחוזי בתל אביב במסגרת תביעתו של היקרי נגד בני הזוג.

תביעה זו טרם התבררה מפני שהיקרי העמיד אותה על 6 מיליון שקל אך לא שילם את אגרת בית המשפט אלא ביקש פטור. בקשתו לפטור נדחתה על ידי השופטת שקבעה בין היתר כי סכום התביעה נראה מופרך וכעת תלוי ועומד ערעור שהגיש על ההחלטה.

במסגרת אותה תביעה טוען היקרי כי עו"ד אהד שימש כמנהל שנחאי ואחראי על הצד הפיננסי שלה וכי העיתון שימש בין היתר במה להתנגח ביריביו הפוליטיים של אהד, אף ששמו של עו"ד אהד לא הוזכר בדיווחי העיתון. היקרי טוען כי הוא שימש כמנהל לוגיסטי שכיר בחברה אך בשלב מסוים היא נקלעה לקשיים כלכליים ולכן לטענתו ביקשו ממנו בני הזוג להלוות להם 270 אלף שקל. לטענתו, אהד אמר לו כי הם כבר הסתייעו בהלוואות כספים מאמה של סיגל אהד ומאמו של עו"ד אהד.

טרם הוגש כתב הגנה בשל הדיונים על עניין תשלום האגרה.

עו"ד אורי אהד. בנה של שופטת המחוזי נגה אהד. "כלכליסט" חשף אתמול כי השופטת לא יידעה את עמיתיה השופטים בבית המשפט המחוזי מרכז כי הם דנים בתיקים בענייניהם של בנה ושל כלתה, צילום: גיל לרנר, ידיעות פתח תקווה עו"ד אורי אהד. בנה של שופטת המחוזי נגה אהד. "כלכליסט" חשף אתמול כי השופטת לא יידעה את עמיתיה השופטים בבית המשפט המחוזי מרכז כי הם דנים בתיקים בענייניהם של בנה ושל כלתה | צילום: גיל לרנר, ידיעות פתח תקווה עו"ד אורי אהד. בנה של שופטת המחוזי נגה אהד. "כלכליסט" חשף אתמול כי השופטת לא יידעה את עמיתיה השופטים בבית המשפט המחוזי מרכז כי הם דנים בתיקים בענייניהם של בנה ושל כלתה, צילום: גיל לרנר, ידיעות פתח תקווה

קמפיין הבחירות של אהד עלה 3.9 מיליון שקל

עו"ד אהד הוא פוליטיקאי מקומי מוכר ובולט בעיר פתח תקווה, וחבר מועצת העיר זה יותר מעשור. בשנת 2008 הוא התמודד לראשות העירייה אך הפסיד, ובמסמכים שהגיש לבית המשפט בהליך אחר העיד כי בעקבות ההפסד הוא נקלע לחובות של מיליוני שקלים. מדו"ח מבקר המדינה עולה כי סיעת "שיא" בראשותו של אהד הוציאה על מערכת הבחירות 3.9 מיליון שקל. הסיעה זכתה בארבעה מנדטים ולכן היתה זכאית למימון מדינה של 992 אלף שקל — כרבע מהסכום שהוצא בפועל.

השופטת נגה אהד. סייעה בהלוואה השופטת נגה אהד. סייעה בהלוואה השופטת נגה אהד. סייעה בהלוואה

ב־21 בינואר 2009, כחודשיים לאחר התבוסה בבחירות, הוקמה חברת שנחאי תקשורת. בפברואר 2009 הוציאה החברה את הגיליון הראשון של העיתון "חדשות מקומיות".

בשנה שלאחר מכן נפתחו נגד עו"ד אהד הליכי הוצאה לפועל של חברת חשגלי הפקות דפוס, והתבססו של שטר חוב בסכום של 180 אלף שקל שעליו חתם אהד במאי 2009 לטובת החברה. אהד אישר במסמכים שהגיש לביהמ"ש שנותר חייב לחברה כספים לאחר הבחירות, אך טען שהוטעה לחשוב שזהו סכום החוב. לטענתו, בדיקה העלתה שהחוב לחברת הדפוס בסיומה של מערכת הבחירות עמד על 129 אלף שקל, ואילו החל מדצמבר 2008 הועברו תשלומים על חשבון החוב לזוכה בסכום כולל של 134 אלף שקל, כך שבפועל לטענתו אין לו כל חוב לחברת חשגלי.

בין היתר מוצג תשלום שבוצע בינואר 2009 בסך 31,185 שקל, שלא ברור מי שילמו בשם אהד, והקבלה ששוגרה לאישור קבלתו נרשמה על שם "אפרים אהד, סיעת אורי אהד". אפרים אהד הוא אביו של אורי אהד ובעלה של השופטת אהד. מתגובתו של אהד לפניית "כלכליסט" עולה שאביו הוא זה ששילם חוב זה, והוא מסר כי: "חשגלי הינה חברה הקשורה לבחירות והסכומים אותם שילם לה אבי מעולם לא הושבו לו".

לא מתייצב לדיון ואח"כ מבקש ביטול פסק הדין

בשנים האחרונות ייצג אהד את שנחאי תקשורת, שרשומה על שם אשתו, כעורך דינה בלא מעט הליכים משפטיים. כך למשל הוגשה ב־2010 תביעה של עובדת נגד החברה ונגד סיגל אהד. במקרה זה הגיש עו"ד אהד כתב הגנה, אך הוא לא הופיע לשני דיונים שנקבעו בתיק: באחד מהם המתמחה שלו שיגר הודעה בבוקר הדיון שאהד חש ברע ופנה למוקד רפואי, ובפעם השנייה לא נמסרה כל הודעה, כך שהשופטת פסקה נגד החברה וחייבה אותה לשלם לעובדת 62 אלף שקל. כחצי שנה לאחר מכן, ובעקבות הליכי הוצאה לפועל שנפתחו נגד סיגל אהד, היא הגישה בקשה לביטול פסק הדין באמצעות עו"ד עמיקם הדר, וטענה כי היא כלל לא ידעה שהתקבל פסק דין נגדה משום שבמהלך הטיפול בתיק התגלה בינה לבין בעלה "סכסוך משפטי חריף וחמור", ולכן אהד חדל מלטפל בתיק מבלי שיידע אותה בכך.

במקרה נוסף מ־2010 הוגשה נגד החברה תביעה של עובדת אחרת וניתן פסק דין ביוני 2010 בהיעדר הגנה. כשנפתח תיק הוצאה לפועל בעקבות פסק הדין, הגיש עו"ד אהד בקשה לביטולו, וטען כי במועד קבלת כתב התביעה הוא חלה ואף אושפז, לכן לא יכול היה לטפל בכתב ההגנה. הרשמת שלי ולך ביטלה את פסק הדין וקבעה דיון חדש ביולי. ביום הדיון הודיע אהד כי רעייתו חשה ברע והוא פונה עמה לקבלת טיפול רפואי. כשאהד שוב לא התייצב לדיון בנובמבר 2011, ניתן בשנית פסק דין בהיעדר הגנה.

עו"ד אהד מסר בתגובה: "לא נשאתי בתפקיד של מנהל בשנחאי, אלא הסכמתי לצערי הרב והגדול לבקשת אשתי ואלירן היקרי לשלם לספקים שונים של החברה כגון בתי דפוס, חברות הפצה וכו' בצ'קים אישיים שלי מאחר שאלו סירבו לקבל צ'קים של החברה. חלק מזערי מהתשלומים אותם ביצעתי מחשבוני האישי הושבו לי על ידי החברה ואלו הן העברות הכספים, לכאורה, מחשבון שנחאי לחשבוני. מעורבותי היחידה בכתבות השונות בעיתון נועדה לוודא כי אין בפרסום כתבות אלו משום לשון הרע. מרבית החומר אותו הנכם מצטטים מקורו במר היקרי אשר שם לו למטרה, בשנתיים האחרונות, לפגוע במשפחתי ובי באופן אישי".

תגובת דוברת מערכת בתי המשפט: "לשופטת נגה אהד אין נגיעה מכל סוג שהוא להליכים המשפטיים המתנהלים בעניינו של בנה".

סיגל אהד לא מסרה תגובה לכתבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
ראש המטה של עמיר פרץ בבחירות האחרונות
אולי יכולות ארגון לא רעות אבל כנראה שהניהול ועוד כמה דברים ממנו והלאה אם הצליח להשאיר אחריו חובות כאלה ולהשתמש בתירוצים של ילד בן 5 כדי להסביר את האירועים התמוהים לא נתפס שאחד כזה מכהן כראש עיר (זמנית בע"ה) ושבכלל הייתה לו פרטנציה להתמודד לראשות העיר לא יודע מה עובר על פתח תקווה אבל יש שם נטיה הסטורית לבחור ראשי ערים מושחתים , לא מתאימים, מוזרים וכו'.
השכן מקרית אונו  |  04.02.13
34.
עורך דין אורי אוהד הוא איש הגון
אוהד הוא ראש סיעה שקיבל הרבה קולות מתושבי פתח תקוה.היה כאן סיפור של עתון שלא הצליח ולא קבלת שוחד כמו הרבה ראשי ערים.כל אחד יכול לספר סיפורים ולדרוש פיצויים של מיליונים ללא הצדקה. יש פה כנראה קמפיין נגד עורך דין שבא לקדם את העיר ויש גורמים שהוא יעשה יותר מדי סדר.
משה , פתח תקוה  |  04.02.13
לכל התגובות