אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היורו היציג ירד ב-0.6% אל מתחת ל-5 שקלים צילום: שאטרסטוק

היורו היציג ירד ב-0.6% אל מתחת ל-5 שקלים

הדולר היציג נקבע ללא שינוי מהותי על 3.69 שקלים; פריקו: "בנק ישראל ערוך להתערבות בשוק המט"ח ברמה של 3.6 שקלים"

04.02.2013, 15:50 | שי סלינס

המסחר בשוק המט"ח התנהל היום (ב') ביציבות יחסית לאחר השבוע הסוער שעבר על הסוחרים עם הודעת העזיבה של הנגיד פישר והמתיחות בגבול הצפון.

הדולר היציג נקבע ללא שינוי מהותי על 3.69 שקלים והיורו נחלש ב-0.6% ל-84.99 שקלים.

ההדחה המתוקשרת ומעוררת המחלוקת של המשנה לממונה על התקציבים באוצר, אייל אפשטיין האחראי לענייני מאקרו, מהכנת הצעת התקציב לשנה הנוכחית ולשנה הבאה - נמשכה פחות משבוע. ביום שני בשבוע שעבר הודיע הממונה על אגף התקציבים באוצר, גל הרשקוביץ, במייל לכל אנשי האגף על החלטתו "להעביר את האחריות לגיבוש התקציב מידיו של אייל אפשטיין לידי סגן הממונה לענייני תקציב הביטחון מאיר בינג".

בבנק ירושלים התייחסו למסחר בשוק המט"ח וכתבו כי "למרות התפטרות הנגיד, המתיחות ביטחונית ונתוני המאקרו הפושרים השקל מתחזק. שני הגורמים העיקריים שתרמו לכך נעוצים בחולשתו של הדולר למול כל המטבעות העיקריים בעולם בכלל וכנגד היורו בפרט והריבית "הגבוהה" יחסית של השקל למול שיעורי הריבית בעולם המערבי".

יוסי פריימן, מנכ"ל קבוצת פריקו אמר כי "היצעים ערים של מט"ח מצד יצואנים צפויים להיחלש לקראת ה-10 לחודש. אנו מעריכים שבנק ישראל ערוך להתערבות בשוק המט"ח, לא מן הנמנע שנשמע הצהרות מקדימות של בנק ישראל. ברמות של 3.6 שקלים, אנו צפויים לראות את בנק ישראל שב לרכוש דולרים בכדי לשמר את אפקט החיובי שהתקבל בשמירת תנאי הסחר שיצרו ההתערבויות הקודמות שבוצעו בעבר ובמטרה לייצב את שערו של השקל מול המטבעות המובילים על מנת ולתרום ליצואנים הישראלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות