אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפקח על הביטוח קנס את כלל ואיילון על הפרות בתחום ביטוחי בריאות צילום: מיקי אלון

המפקח על הביטוח קנס את כלל ואיילון על הפרות בתחום ביטוחי בריאות

כלל בריאות ספגה קנס של 750 אלף שקל ואיילון כ-180 אלף שקל. השתיים הפרו הוראות בתחום הביטוח הסיעודי ויחויבו להשיב את הכספים למבוטחים

04.02.2013, 12:47 | אסף גילעם
אגף שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר, דיווח הבוקר (ב') על גילוי הפרות של הוראות האגף בחברות ביטוח בתחום ביטוחי בריאות. בעקבות ביקורת רוחבית שביצע האגף בשמונה חברות שעוסקות בתחום נמצא כי שתי חברות, "כלל בריאות" ו"איילון ביטוח" הפרו את ההוראות. "כלל בריאות" הפרה לא פחות מארבע הוראות ולכן המפקח, עודד שריג, הטיל עליה עיצומים כספיים בסך של 750 אלף שקל ו-"איילון ביטוח" הפרה הוראה הראשונה, ולכן המפקח הטיל עליה עיצומים כספיים בסך 180 אלף שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

מהאגף נמסר כי בדק עמידה של כלל החברות בארבע הוראות. שתיים מתחום ביטוח סיעודי: חובה להפסיק לגבות פרמיה ממבוטחים בביטוח סיעודי כאשר הם זכאים לקבל קצבת סיעוד, וחובה להציע למבוטחים בקבוצות אפשרות לעבור לפוליסת סיעוד פרט כשהם עוזבים את קבוצתם. ההוראה השלישית קשורה לכל מבוטח בביטוח בריאות: חובת משלוח דיווחים שנתיים למבוטח. ההוראה הרביעית מתייחסת למסירת מידע לבעל פוליסה בביטוח קבוצתי.

בנוסף לקנסות הכספיים, המפקח הורה לכלל ואיילון שהפרו את ההוראות לתקן את הליקויים שנתגלו ולהשיב למבוטחים כספים שנגבו שלא על פי דין. אגף שוק ההון התריע כי ימשיך לבצע ביקורות שוטפות ותקופתיות על מנת לוודא כי חברות ביטוח מיישמות את הוראות המפקח. לפי ההערכות מדובר במיליוני שקלים שכל חברה תחזיר ללקוחותיה.

מכלל ביטוח נמסר בתגובה כי "למדנו את הדוח ומסקנותיו, כל הנקודות שהועלו טופלו לאלתר. החברה פועלת על מנת שלא ישנו מיקרים מעין אלו בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות