אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

גיל שרון אחרי התקלה: "הלקוחות יוכלו לבחור באחת משלוש הטבות שנציע"

אמש במשך 4 שעות הושבתה פעילות רשת הסלולר ויותר מ-2.8 מיליון לקוחות נפגעו מכך. המנכ"ל כינס מסיבת עיתונאים ומסר כי ההטבות לבחירה הן: 60 דקות שיחה בארץ, 60 דקות לחו"ל או 500 מגה בייט גלישה

04.02.2013, 15:16 | רותי לוי

"החלטנו לפנים משורת הדין להעניק הטבה ללקוחות החברה שנפגעו והחלטנו לאפשר ללקוחות לבחור אחת מתוך שלוש הטבות שנעמיד" כך אמר היום (ב') מנכ"ל פלאפון גיל שרון במסיבת עיתונאים שכינסה החברה בעקבות התקלה אמש. החברה תאפשר בחירה בין 60 דקות שיחה, 500 מגה לגלישה או 60 דקות לשיחות מהארץ לחו"ל ליעדים באירופה ובארה"ב. על מנת לבחור בין האפשרויות, הלקוחות יוכלו להירשם החל מיום רביעי הקרוב במערכת ה-IVR בכוכבית 166 או באתר פלאפון. ההרשמה תפתח למשך שבוע, ותיכנס לתוקף למשך 30 יום מיום ההרשמה.

קראו עוד בכלכליסט

"הופקו לקחים מאירוע סלקום לפני שנתיים. הן ביחס לפרוצדורות חקירה ולמערכות גיבוי והתאוששות וחלק מזה אפשר לנו להחזיר את הרשת לפעילות מוקדם יותר", אמר שרון.

 

לשאלה כיצד מפצה פלאפון את לקוחות החברות שמתארחות על הרשת שלה ונפגעו מהתקלה - רמי לוי תקשורת והוט מובייל. השיב שרון "אלו הם לקוחות שלהם וטרם קיבלנו מהם כל פנייה בנושא".

4 שעות נמשכה אמש התקלה בפלאפון. בעקבותיה החברה ביצעה אתחול מחדש למערכת והיא חזרה לעבודה סדירה. בשעה 19:00 לקוחות פלאפון ברחבי הארץ החלו לדווח כי אינם יכולים לקבל להוציא שיחות והודעות טקסט. התקלה התעצמה, ובין 19:35 ל-22:40 מרבית התנועה ברשת הושבתה, למעט הגלישה באינטרנט שעבדה כרגיל. בכירי פלאפון הוזנקו למשרדים בגבעתיים ואיתם המהנדסים של חברת אריקסון ו HP - ספקי המערכות של החברה.

פלאפון הזמינה את כלי התקשורת למשרדיה, והמנכ"ל גיל שרון הסביר כי המערכות העיקריות - מתגים, HLR (מסד נתונים ראשי) והאיתותים - נבדקו על ידי מהנדסי הפיתוח שלהן מישראל ומחו"ל. בשעה 22:40 אותר הרכיב הפגום במתגים, ולאחר טיפול החלה תנועת השיחות להתאושש. "אנחנו עדיין עוסקים באיתור סופי של התקלה", אמר שרון.

התקלה בפלאפון נגעה ליותר מ-2.8 מיליון לקוחות. בין השאר, החברה מספקת שירותי סלולר לעובדי המדינה במשרדי הממשלה, במערכת הבריאות ובמשטרה (ללא צה"ל - העובד עם סלקום). התקלה פגעה גם בלקוחות רשת הסלולר הווירטואלית רמי לוי תקשורת שמתארחת על רשת פלאפון, ופוגעת לסירוגין גם בלקוחות HOT מובייל שמשתמשת ברשת פלאפון תחת הסכם נדידה פנים ארצי למקומות שבהם עדיין אין לה פרישה מלאה.

קריסת הרשת של פלאפון הגיעה בתקופה רגישה לחברה. רק בחודש שעבר הסתיים הסכסוך המתוקשר בין ההנהלה לעובדים סביב הקמת ועד יציג בחברה. מנויי החברה לא נפגעו מהסכסוך, והחברה, שביססה עצמה על מיתוג של רשת מתקדמת ומהירה, לא חוותה נטישה גבוהה. התקלה הנוכחית עשויה לפגוע ביציבות הנכס הבולט של פלאפון - הרשת ההנדסית.

תקלה בהיקף דומה אירעה בדצמבר 2010, אז קרסה רשת סלקום למשך 10 שעות בשעות העבודה והשאירה יותר מ-3 מיליון לקוחות ללא שירות. בפלאפון יכולים להתנחם בכך שהתקלה אירעה בשעת ערב מאוחרת, שבה העומס על הרשת נמוך יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות