אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התמ"ת: יציבות בשוק העבודה בסוף 2012, יותר אנשים מצאו עבודה צילום: רוני שיצר

התמ"ת: יציבות בשוק העבודה בסוף 2012, יותר אנשים מצאו עבודה

על פי נתוני התמ"ת, ברבעון הרביעי גדל הפער בין מספר מוצאי העבודה לבין מספר המפוטרים. ב-2013 המגמה עשויה להשתנות

04.02.2013, 17:30 | מיקי פלד

2012 הסתיימה עם מגמה חיובית בשוק העבודה, כך עולה מנתוני משרד התמ"ת המסכמים את הרבעון הרביעי של השנה שעברה. על פי הנתונים, הפער בין אלו שמצאו עבודה חדשה לבין אלו שפוטרו או פרשו עמד על 6,900 בממוצע לטובת מוצאי העבודה, זאת לעומת פער של 1,200 ברבעון השלישי.  

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, בקרב המעסיקים הציפיות לשיפור בגיוס העובדים ב-2013 חיוביות פחות, והפער בין המעסיקים שצפו גידול במספר העובדים אל מול אלו שצפו קיטון עמד על 1.8% לעומת 2.3% ברבעון השלישי.

לפי בדיקת התמ"ת, מספר המשרות הפנויות במשק עמד ברבעון הרביעי על ממוצע יומי של 61.9 אלף, ירידה של 1.1% לעומת הרבעון הקודם, אולם ירידה של 7.7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הירידה במספר המשרות הפנויות איפיינה במיוחד את ענפי התעשייה, הבנייה, השירותים העסקיים, התחבורה והתקשורת, ועשויה לסמן מגמה של התכווצות בפעילות בענפים אלו. כמו כן, נתון נוסף מצביע על ירידה בקושי של מעסיקים למצוא עובדים, ומכאן כי יש יותר אנשים שמעוניינים להתקבל לעבודה ממעסיקים שמחפשים עובדים. משך הזמן הממוצע שבו משרה היתה פנויה עמד ברבעון הרביעי על 3.7 שבועות, ירידה לעומת 4 שבועות ברבעון הקודם.

בני פפרמן, מנהל מינהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת, אמר כי "ברבעון האחרון מתקבלת תמונה מעורבת בשוק העבודה. בחלק מהמשתנים אחריהם אנו עוקבים בשוק העבודה חלה ירידה קלה ברבעון האחרון של שנת 2012. ככלל מצבו של שוק העבודה בשנת 2012 היה פחות טוב מאשר בשנת 2011 והתבטא ברמה נמוכה יותר של משרות פנויות ומאזן תעסוקה נמוך יותר, כמו גם ציפיות שנהפכות לשליליות יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות