אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התפוצץ המו"מ בין הנהלת חברת החשמל לוועד העובדים צילום: עמית שעל

התפוצץ המו"מ בין הנהלת חברת החשמל לוועד העובדים

מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן: "הליך המו"מ בא לכדי מיצוי. אנו נדרשים להשיב את העניין לדיון בבית הדין"

04.02.2013, 19:56 | ליאור גוטמן

"נוכח העובדה שחברת החשמל מחויבת ליישם את הנחיות הרגולטורים השונים ולפעול בהתאם לחובותיה על פי דין, ונוכח העובדה שהליך המו"מ בא לכדי מיצוי הנושא, אנו נדרשים להשיב את העניין לדיון בבית הדין" - כך סיכם היום (ב') מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן את סבב השיחות בין הנהלת החברה לוועד.

השיחות היו אמורות להוביל להפסקת העיצומים בחברה, שכוללים בעיקר סרוב לחבר יצרני חשמל פרטיים לרבות מתקנים סולארים ותחנת הכוח הפרטית של החברה לישראל.

ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" השיחות בין הצדדים, שהחלו אתמול בבוקר, הסתיימו בתוך שעה קלה. ועד העובדים הסכים להפסיק עם העיצומים בתמורה לשתי הבטחות - הראשונה היא שלא לקדם את הפעלתן של מערכות פרטיות לייצור חשמל, והשנייה היא הגדלת מצבת כוח האדם שיטפל בחיבורם של יצרני החשמל הפרטיים. חברת החשמל סרבה לשתי הבקשות, מה שהוביל כאמור להודעה שבית הדין הוא שיקבע את גורל העיצומים.

יו"ר ועד העובדים דוד (מיקו) צרפתי הגיש השבוע תצהיר לבית הדין לעבודה בחיפה שם הוא טוען שמי שדרדר את מצבה הפיננסי של חברת החשמל ולמעשה מוביל אותה לכדי פירוק הוא לא אחר ממשרד האוצר.

לפי טענות הוועד, קידומם של יצרני חשמל ממתקנים סולאריים יעביר לרשותם יכולת ייצור שנאמדת בכ-8% מהביקוש לחשמל במשק. בנוסף, תחנות הכוח הפרטיות - זו של החברה לישראל וזו של חברת דוראד שמתוכננת לפעולה בסוף 2013 - תגזול עוד 12% מהיצע החשמל שחברת החשמל מעניקה ללקוחותיה. המסקנה - לתפיסת ועד העובדים קידום הפעלת תחנות הכוח על ידי יצרני חשמל פרטיים, לרבות תחנות כוח גדולות, מהוות "שינוי מבני במשק החשמל" במעמד צד אחד, מהלך שנוגד את ההסכם הקיבוצי.

בית הדין קיבל את הודעת הצדדים על הכישלון בשיחות מאתמול ולכן קבע דיון שני ב-12 לחודש בהשתתפות נציגי האוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות