אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר התחזק ב-0.2% מול השקל: שערו היציג: 3.69 שקלים צילום: בלומברג

הדולר התחזק ב-0.2% מול השקל: שערו היציג: 3.69 שקלים

היורו נותר ללא שינוי משמעותי ושערו היציג נקבע על 5 שקלים; היורו נסחר ביציבות מול הדולר ברמה של 1.35 דולר; ATRADE: "הדולר עלול לצבור תאוצה אם הירידות בשווקים תימשכנה"

05.02.2013, 15:48 | מעין מנלה

הדולר התחזק היום (ג') מול השקל והיורו נותר ללא שינוי משמעותי על רקע התחדשות החששות לגבי המשבר באירופה. הדולר התחזק ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.69 שקלים והיורו נותר ללא שינוי משמעותי - היציג: 5 שקלים. היורו נסחר ביציבות מול הדולר ונסחר ברמה של 1.35 דולר.

"הדולר האמריקני צפוי להתחזק מול השקל על רקע התחזקות הדולר בעולם", כך מעריכים ב-ATRADE בסקירתם היומית. "הדולר עלול לצבור תאוצה אם הירידות בשווקים תימשכנה היות והשטר הירוק נחשב למטבע חוף מבטחים. דבר נוסף שעלול להוביל לכך שהדולר ייחלש משמעותית בקרוב הוא הסלמה בצפון הגורמת לבריחת משקיעים בד"כ ולפגיעה בערכו של המטבע המקומי".

היורו נחלש היום מול הדולר על רקע החששות המחודשים לגבי המשבר באירופה. מאז תחילת השנה התחזק היורו ב-2.3% מול הדולר. ביום חמישי תתקיים פגישת קביעת מדיניות של הבנק האירופי המרכזי.

בספרד מפלגת האופוזיציה קראה לראש הממשלה, מריאנו ראחוי, להתפטר על רקע האשמות בשחיתות, אותן מכחיש ראחוי. התשואה על אג"ח של ספרד ל-10 שנים עלו לשיא של שישה שבועות על רקע הקריאות להתפטרות.

באיטליה אג"ח ל-10 שנים עלו לרמה הגבוהה ביותר מאז סוף דצמבר על רקע התחזקותו של ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני במירוץ לבחירות, מה שהגביר את החשש לגבי יכולתה של רומא להתמודד עם האתגרים הפיננסיים שמונחים בפניה.

 "דיווחים על מעשי שחיתות בצמרת הפוליטית בספרד לצד שערורויות פוליטיות באיטליה משמשים סמן אזהרה לנוהרים למדינות שעד לאחרונה היו במוקד משבר החובות. משקיעים מעדיפים להקטין את החשיפה למניות עם העלייה ברמת הסיכון, דבר אשר תרם אמש לתיקון שערים. פעילות ערה של קרנות גידור שפעלו בצל העלייה החדה בתשואות האג"ח של המדינות הבעייתיות באירופה תמכו בחולשת היורו אל מול הדולר," כתב יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות