אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושבי עמק חפר הפגינו נגד הקמת מתקן גז: "במועצה הארצית יושבים אנשים מנותקים"

תושבי עמק חפר הפגינו נגד הקמת מתקן גז: "במועצה הארצית יושבים אנשים מנותקים"

מאות תושבים חסמו את כביש 4 במחאה על כוונת המדינה להקים מתקן לקליטת גז בעמק חפר. ראש המועצה: "זה הליך דורסני"

05.02.2013, 12:25 | ליאור גוטמן
מאות מתושבי עמק חפר חסמו הבוקר (ג') את צומת העוגן שבכביש הישן לחיפה (כביש 4) במחאה על כוונת המדינה להקים באזור מתקן לקליטת גז. המתקן במקום אמור להתחבר בצנרת הולכה למאגרים שונים שהתגלו בלב הים התיכון, לרבות תמר. במתקן יתבצעו הליך ניקוי, הפחתת לחץ והזרמה למערכת הארצית. התושבים במקום נשאו שלטים בגנות שר האנרגיה עוזי לנדאו, שלטענתם מוביל את התהליך.  

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו מתכננים בג"ץ נגד התהליכים כי הקמת המתקן בלתי ישימה בעליל. אני מבקש כבר חצי שנה להיפגש עם שר האנרגיה או מנכ"ל משרדו כדי לקבל תמונה יותר מדויקת, והם מתעלמים מאתנו. לדעתי גם הם לא יודעים לאן הולכים עם זה. אם מדובר במהלך היסטורי שיותר גדול מהמוביל הארצי כל החשיבה צריכה להיות יותר רצינית. אבל במועצה הארצית יושבים חבורה של אנשים שיושבים מנותקים, ומה שמבקשים מהם להצביע - ככה הם מצביעים", אומר ל"כלכליסט" רני אידן, ראש מועצת עמק חפר, שהשתתף היום בהפגנות.

התושבים חוסמים את הכביש התושבים חוסמים את הכביש התושבים חוסמים את הכביש

בנובמבר האחרון החליטה המועצה הארצית לתכנון ובנייה לקדם הקמת שני מתקנים לקליטת גז מהמאגרים באזור אלייקים ובעמק חפר. מאז מנסים תושבי המקום להילחם ברוע הגזרה.

"אנחנו מאוד כועסים על ההליך הדורסני שהמדינה מעבירה אותנו. הטענה שלנו היא שבמדינת ישראל הקטנה והדחוסה צריך לנקות את הגז בים, פעולה בשבכל מקרה מתכוונים לבצע, ולכן לא צריך להחזיק צינורות או מכלים ולהקים מתקן. כל ההליך הזה צריך להיות שקוף וציבורי, וככל שמחביאים מאתנו מידע אנחנו לחוצים יותר", אמר אידן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
לפול הצליחו לבלבל גם אותך.
יש מי שדואג להעביר מידע שגוי/שקרי כדי להפנות את האש למי שנלחם בבעלי המאה והדעה שמחליטים בשבילנו מה יעשו עם הכספים שלנו ועם משאבי הטבע שלנו. קוראים לזה הון שלטון וההחלטות נקבעות שם לא על בסיס טובת הציבור אלא טובת בעלי ההון. את המליארדים לא הפסדנו בגלל תושבי חוף כרמל אלא בגלל הממשלה המזגזגת. כבר לפני שנתיים יכלו להקים אסדות זיקוק בים, אלא שאז ביבי את לנדאו לא היו יכולים להקצות לחבריהם שטחי חקלאות ושמורות טבע לצורך הקמת מפעלים פטרוכימיים. בתי זיקוק ביבשה הם תירוץ למגה אזורי תעשייה פטרוכימית. בדרך הם יזהמו את הכרמל, את אקוויפר החוף, את המטעים והשדות וירעילו כמה עשרות אלפי אזרחים.
נועה , עין החורש  |  05.02.13
6.
קודם אין זקוק גז. הגז שלנו לא זקוק לזקוק היות והוא מתאן טהור. שנית, פעם אחרונה ש"מאות" הפגינו
תושבי חוף דור, המשק הפסיד מעל לעשרים מיליארד שקל. ז.א. אזרחי המדינה הצטרכו לשלם יותר על אנרגיה, חשמל שהופק מדלקים כבדים מרוסיה. זיהומי האוויר חינם. אז מה יותר חשוב, "מאות", אפילו "אלפי" מפגינים או טובת רב המוחלט של אזרחי המדינה?
פול  |  05.02.13
3.
טיפול מלא של גז מהים ייעשה בים על אסדות צפות במרחק מעל 25 ק"מ מהחוף
יש תקדימים בעולם, ממשלת קפריסין שכנתינו קבלה החלטה ללכת עם התושבים אי לכך יוקמו מתקני זיקוק/טיפול גז על גבי אסדות צפות הרחק מריכוזי אוכלוסיה על מנת לא לפגוע באזרחים. ממשלת ישראל , בהליך החלטות חפוז ובלתי אחראי, מוכנה בעבור נזיד גז לסכן אלפי תושבים/אדמה/מים/טבע
anat , בת חפר  |  05.02.13
לכל התגובות