אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל תאגיד ואוליה בישראל ארנון פישביין התפטר צילום: צפריר אביוב

מנכ"ל תאגיד ואוליה בישראל ארנון פישביין התפטר

בשנתיים האחרונות ניסתה החברה העולמית לצמצם הפסדים על רקע ההאטה הפיננסית באירופה. החברה מעסיקה בארץ למעלה מ-2,000 עובדים ומפעילה בין היתר את קווי התחבורה הציבורית במספר ערים

05.02.2013, 22:08 | ליאור גוטמן
מנכ"ל תאגיד ואוליה בישראל ארנון פישביין התפטר אתמול (ב') בערב מתפקידו. בשלב זה לא מונה לו מחליף. פישביין עבד בואוליה במשך 8 השנים האחרונות, והוא היה אחראי על ארבע זרועות הקבוצה - תחבורה ציבורית, אנרגיה, איכות סביבה ומים.

קראו עוד בכלכליסט

תאגיד ואוליה העולמי הוא אחד מחברות התשתית הגדולות בעולם עם צבר הכנסות של כ-35 מיליארד יורו (נתוני 2010). בשנתיים האחרונות ניסתה החברה לצמצם הפסדים על רקע ההאטה הפיננסית באירופה, ואחת ההחלטות שהתקבלו הייתה להפסיק פעילות בכמחצית מ-77 המדינות בהן היא פעלה קודם. בישראל פעילה החברה באמצעות ואוליה ישראל שמעסיקה יותר מ-2,000 עובדים. השלוחה המקומית שותפה במספר מיזמים בתחום המיחזור ואיסוף האשפה. בתחום התשתיות החברה שותפה באמצעות זרוע האנרגיה דלקיה בתחנת הכוח של חברת OPC במישור רותם (80% החברה לישראל, השאר ואוליה). בנוסף, ואוליה ישראל מחזיקה ב5% בחברת סיטיפס, זכיינית הרכבת הקלה בירושלים וב-50% במתקן ההתפלה באשקלון. באמצעות חברת הבת קונקס, היא מפעילה את קווי התחבורה הציבורית בערים טבריה, במודיעין, באשדוד, ביבנה ובלוד.

בשנה האחרונה ניסתה ואוליה לצמצם הפסדים על ידי מיזוג חלק מחטיבות החברה עם חברת אלקטרה, אולם הממונה על ההגבלים העסקיים פסל את המהלך מחשש להיווצרות מונופול. ממידע שהגיע לידי "כלכליסט", ואוליה תנסה לשפר את תוצאותיה הכספיות על ידי כניסה לשותפויות בתחום המתקנים הסולארים לייצור חשמל "ירוק", זאת במקביל לניסיון למכור את פעילות התחבורה הציבורית שלה לאחד מהמתחרים, כאשר חברת "אפיקים" הוזכרה בעבר כמתעניינת ברכישה. תחום נוסף אותו מתכוונת ואוליה לצמצם הוא בקרה וניהול מיזמי אנרגיה ותחנות כוח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות