אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דש-מיטב נערך למיזוג: תוספת שכר למשתכרים נמוך; שכר הבכירים יירד ב-20% צילום: אריאל שרוסטר

דש-מיטב נערך למיזוג: תוספת שכר למשתכרים נמוך; שכר הבכירים יירד ב-20%

כמו כן קבע בית ההשקעות רף שכר מינימאלי הגבוה ב-25% משכר המינימום לכלל עובדי החברה. כתוצאה מהמיזוג 80 עובדים יפוטרו, 110 יפרשו מרצון

06.02.2013, 13:49 | רחלי בינדמן

הפיטורים הצפויים בבית ההשקעות המתמזג דש-מיטב יוצאים לפועל. בית ההשקעות דיווח לבורסה כי לאור התקדמות הליך השלמת המיזוג והערכות החברה כי עסקת המיזוג צפויה להיות מושלמת בזמן הקרוב, ההנהלה משלימה את תכניותיה לבצע צמצום בכוח האדם בחברה הממוזגת. 

קראו עוד בכלכליסט

בכוונת בית ההשקעות בניהולו של אילן רביב ובשליטת אלי ברקת ומשפחת סטפק לפטר 80 עובדים מתוכם 35 כבר קיבלו הודעה בנושא ועוד 110 עובדים יפרשו מרצון. זאת באופן שלאחר הפיטורים מחצית מעובדי הגוף הממוזג יהיו עובדי דש ומחצית עובדי מיטב.

עוד הוחלט ליישם מדרגת שכר חדשה באופן שבו יצומצם שכר הבכירים ויועלה השכר לעובדים בעלי השכר הנמוך. כך אלי ברקת, צבי סטפק ובנו אבנר סטפק יבצעו הפחתה של 20% בעלות העסקתם וכן בוצעו הפחות שכר של 40 עובדים בכירים בשיעור של 20% בממוצע (בעיקר מבית ההשקעות דש).

בד בבד בכוונת החברה להעלות את שכרם של כל העובדים המשתכרים עד 8000 שקל במשרה מלאה בשיעור של 5%-10%. כמו כן, בכוונת החברה לקבוע רמת שכר מינימאלית לעובדי הקבוצה שיועסקו במשרה מלאה שתעמוד על סכום הגבוה ב-25% משכר המינימום במשק היום.

עוד מדווח כי למפוטרים יוענקו תנאי פרישה משופרים שיכללו מענק פרישה, ייעוץ תעסוקתי וסיוע במציאת מקום עבודה אחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בשכר כזה-יקבלו רק עובדים ללא-ברירה-הפחות מוכשרים בלבד-לברוח!!!!
עובד שמקבל 20 ברוטו הוא לא טייקון-מביא 11 אלף ש' הביתה בלבד.לבקש מעובדים כאלו לרדת 25% בשכר עם חרב הפיטורים בחדר ליד (שיטה בזויה ומכוערת כשלעצמה)-משמע כי רוב העובדים המוכשרים יברחו-ולכן מה שיישאר יישאר בלית ברירה-עובדי לית ברירה נותנים מעצמם בהתאם-את המינימום.... בגוף תחרותי בענף תחרותי כמו שוק ההון שהנכס העקרי בו הוא איכות העובדים-טעות חמורה להתנהל כך. ולציבור הלקוחות-לברוח ממקום שעובדיו שם רק בלית ברירה-המוכשרים בעלי הברירה-יעבור לגופים אחרים וירימו את הרמה שם. מנהלים לא חכמים ירו לעצמם ברגל. לקוחות-פשוט לברוח מהגוף הזה-שום דבר טוב לא יוצא ממקום עבודה כזה-וזה יגולגל תוך זמן קצר לתשואות ולשירות שרק יילכו ויירדו
עובד בשוק ההון  |  06.02.13