אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן אורבימד תשקיע בביוליין 8 מיליון דולר - בדיסקאונט של מעל 20% ממחיר השוק צילום: יואב גלאי

קרן אורבימד תשקיע בביוליין 8 מיליון דולר - בדיסקאונט של מעל 20% ממחיר השוק

ביוליין תקצה לאורבימד 2.7 מיליון תעודות ADR, כאשר כל תעודה מהווה 10 מניות רגילות של החברה, על פי מחיר תעודה של 3 דולר

06.02.2013, 17:35 | ניר צליק וגולן חזני

קרן אורבימד תשקיע בביוליין 8 מיליון דולר, על פי הסכם השקעה בין הקרן לבין ביוליין. לפי ההסכם ביוליין תקצה לאורבימד 2.7 מיליון תעודות ADR, כאשר כל תעודה מהווה 10 מניות רגילות של החברה, על פי מחיר תעודה של 3 דולר.

בנוסף, תקצה החברה 1.6 מיליון כתבי אופציות לפי מחיר מימוש של 3.94 דולר. כתבי האופציה ניתנים למימוש לחמש שנים. מחיר מניית ביוליין בסגירת המסחר אתמול עמד על 1.48 שקלים, כך שמדובר בדיסקאונט העולה על 20%.

כנרת סויצקי, מנכ"לית ביוליין, צילום: יואב גלאי כנרת סויצקי, מנכ"לית ביוליין | צילום: יואב גלאי כנרת סויצקי, מנכ"לית ביוליין, צילום: יואב גלאי

כספים אלה מיועדים למימון ניסויים קליניים, לצרכי הון חוזר ולצרכים כלליים של החברה. השלמת העסקה צפויה ב- 11 בפברואר 2013, בכפוף להתקיימות תנאים מקובלים בהסכמים מסוג זה. הסכם ההשקעה הינו במסגרת תשקיף מדף (Form F-3) של החברה בארה"ב. החברה צפויה להגיש בימים הקרובים את התשקיף. לפני כחודש השקיעה אורבימד כ-8 מיליון דולר בחברת ביוטכנולוגיה אחרת, מדיגוס.

גיוס ההשקעה מצד ביוליין מגיע בהמשך לפרסום ב"כלכליסט" בשבוע שעבר לפיו ביוליין נערכת לגיוס הון של 15 מיליון דולר באמצעות הכנסת משקיע לחברה. הגיוס יתבצע עוד לפני ניתוח הביניים לניסוי הקליני בתרופה שהיא מפתחת לחולי סכיזופרניה שיפורסם במרץ.

לאחר יומיים של ירידות חדות דיווחה החברה שלשום כי תוצאות ניתוח הביניים של ניסוי ה-CLARITY, ניסוי קליני בשלב 3-2 עבור BL-1020, תרופה חדשנית לטיפול בסכיזופרניה הניתנת בבליעה, צפויות להתקבל בשבוע שמתחיל ב- 17 במרץ 2013. ניתוח הביניים יבוצע על נתונים שיתקבלו מכ- 235 נבדקים מ- 27 אתרים ברומניה ובהודו. ניתוח הביניים יתבצע על ידי וועדה חיצונית ובלתי תלויה, שתשמור על חיסיון מוחלט של נתוני הניסוי מפני החברה. בעקבות האנליזה, הוועדה תספק לחברה הערכה לגבי מספר החולים הנוספים הנדרשים בניסוי בכדי להגיע למובהקות סטטיסטית בנוגע להשפעת התרופה על התפקוד הקוגניטיבי של הנבדקים. החברה דיווחה כי כל דיווח על התוצאות הינו בגדר ספקולציה.

ניתוח הביניים של תוצאות הניסוי שלב 2–3 בוחן את יעילות התרופה בשיפור מצבם של חולי סכיזופרניה. תוצאות חיוביות בניסוי זה צפויות להקטין את אי־הוודאות ולהציף ערך לבעלי המניות, תוך שיפור האפשרות למציאת שותף אסטרטגי להמשך פיתוח ומסחור התרופה.

הגיוס צפוי לעבות משמעותית את קופתה של ביוליין, ואף להציבה בעמדת כוח משמעותית אם וכאשר תנהל מו"מ עם חברת פארמה גדולה על מסחור התרופה שלה לחולי סכיזופרניה.

ביוליין מתמחה בפיתוח תרופות, ולה צבר של 14 מוצרים, מתוכם שבעה בפיתוח קליני. החברה נסחרת לפי שווי של 280 מיליון שקל, ואתמול זינקה מנייתה ב־5%. בשנה הקרובה צפויה החברה לפרסם תוצאות ניסויים קליניים בתרופות לטיפול בדלקת מעי, דלקת כבד ומחלות אחרות.

קרן אורבימד העולמית, היא גוף ההשקעות הגדול ביותר בעולם בתחום מדעי החיים, אשר מנהל כיום השקעות בהיקף של למעלה מ–5 מיליארד דולר בחברות שעוסקות בתחומי מדעי החיים. לפני כשנתיים חתמו משרד האוצר ומשרד התמ"ת חתמו על הסכם להקמת קרן השקעות חדשה בשיתוף עם אורבימד העולמית. הקרן תשקיע בתחום מדעי החיים, כאשר חלק ניכר מההשקעות יופנה לתחום הביו-פארמה. חלקה של אורבימד בהשקעה בקרן נקבע על 160 מיליון דולר, אולם רק חלק ממנו הושקע העד כה. בעקבות העסקה פתחה אורבימד נציגות בישראל, שאת פעילותה מובילים שלושה שותפים ישראלים: ד"ר ניסים דרוויש, ארז חימוביץ' וענת נשיץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות