אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירוג האקונומיסט: טוקיו הדיחה את ציריך וחזרה להיות העיר היקרה בעולם צילום: shutterstock

דירוג האקונומיסט: טוקיו הדיחה את ציריך וחזרה להיות העיר היקרה בעולם

הערים האוסטרליות סידני ומלבורן מתקרבות לפסגה. בין הערים הזולות - בוקרשט ברומניה. והעיר הזולה ביותר בעולם שלחה לאחרונה קוף לחלל

07.02.2013, 17:14 | סוכנויות הידיעות

ניו יורק? לונדון? מוסקבה? לכל הערים הללו יש משהו במשותף: הן יקרות בטירוף. אבל, למרבה הפלא, אף לא אחת מהן אינה העיר היקרה בעולם, על פי דירוג הערים היקרות בעולם של יחידת המחקר של עיתון האקונומיסט EIU. זאת על פי דיווחי ההאפינגטון פוסט.

קראו עוד בכלכליסט

תואר זה שמור לעיר המוכרת היטב בדירוג יוקר המחיה הגלובלי של EIU. למעשה, העיר המדורגת בראש הרשימה השנה הובילה מאז 1992 כמעט בכל שנה את הדירוג. מלבדה, רק ציריך, פריז ואוסלו "זכו" לתואר העיר היקרה בעולם בשני העשורים האחרונים.

על פי ה-EIU, הודות להיחלשותו של הפרנק השוויצרי, נפלה ציריך, שהייתה מדורגת במקום הראשון אשתקד, למקום השלישי וג'נבה שהייתה מדורגת במקום השלישי נפלה למקום העשירי.

על פי דיווחי CNN, מטבע מקומי חזק דחף את סידני ומלבורן במעלה הרשימה, וכל אחת מהן עלתה בארבעה מקומות מדירוגה ב-2012.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: 10 הערים היקרות בעולם לפי האקונומיסט (10 תמונות)
"לפני עשר שנים אף עיר אוסטרלית לא הייתה מדורגת בין ה-50 המובילות", סיפר ל"גרדיאן" מי שערך את הדירוג ג'ון קופסטייק."אך הצמיחה הכלכלית הגדילה את האינפלציה וחוזקו של הדולר האוסטרלי כנגד מטבעות אחרים, מלבד הדולר האמריקאי, גרמה לעלייה במחירים. תיירים בוודאי יחושו בהבדל והמקומיים גם כן מרגישים בעלייתם ההדרגתית של המחירים".

באזור של העולם שבו קיימים ניגודים קיצוניים בין מדינות עשירות לעניות, מספקות אוסטרליה ואסיה 11 ערים לרשימת הערים העשירות ביותר אך הן גם מספקות 10 ערים לרשימת הערים הזולות ביותר.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: 5 הערים הזולות בעולם לפי האקונומיסט (5 תמונות)

בין ההפתעות ברשימה השנה נמצאות ארה"ב שאף לא אחת מעריה נכללת בין ה-20 הערים היקרות ביותר וקראקאס, ונצואלה שדורגה כעיר היקרה ביותר ביבשת אמריקה.

על מה מתבסס הדירוג? ובכן, האקונומיסט מסביר שהדירוג משוקלל מתוך 400 מחירים של 160 מוצרים ושירותים, בכלל זה "מזון, משקאות, ביגוד, מוצרים לבית, מוצרי טיפוח אישי, שכירות מגורים, תחבורה, תשלומי חשבונות לשירותים, חינוך פרטי, עזרה למשק הבית ופנאי". כל הערים הושוו למנהטן המהווה מדד ייחוס בדירוג עם ציון 100.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות