אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יי פי מורגן עקף את וולס פארגו והוא הבנק הגדול בארה"ב במונחי שווי שוק צילום: בלומברג

ג'יי פי מורגן עקף את וולס פארגו והוא הבנק הגדול בארה"ב במונחי שווי שוק

מניות בנק ההשקעות בניהולו של ג'יימי דימון עלו ב-1.6% השבוע ושוויו הגיע ל-184.9 מיליארד דולר; בכך עקף את וולס פארגו ששווי השוק שלו הוא 184.2 מיליארד דולר

07.02.2013, 21:38 | בלומברג
בנק ההשקעות ג'יי פי מורגן, הבנק הגדול ביותר בארה"ב לפי שווי הנכסים, כבש בחזרה את המקום הראשון לפי שווי שוק לאחר שהשפעת ההימור השגוי על נגזרים בשנה שעברה החלה להתפוגג והמשקיעים החלו להמר על התאוששות בשוק בנקאות ההשקעות.

קראו עוד בכלכליסט

מניות ג'יי פי מורגן עלו ב-1.6% השבוע, מה שמעניק לבנק שווי שוק של 184.9 מיליארד דולר נכון לאתמול. שווי זה עובר את שווי השוק של וולס פארגו, 184.2 מיליארד דולר – אשר ירדה למקום השני במונחי שווי שוק בארה"ב ב-5 בפברואר. זאת לאחר שוולס פארגו הייתה במקום הראשון מאז ה-28 באוקטובר 2011, כך לפי נתונים שאספה בלומברג.

ההתאוששות מראה כי מנכ"ל ג'יי פי מורגן, ג'יימי דימון הצליח להתמודד עם ההשלכות של ההפסד העצום שנגרם לבנק עקב ההשקעה בנגזרים, אשר מחק כמעט 51 מיליארד דולר מערך השקעתם של בעלי המניות. וולס פארגו, שמנוהל על ידי ג'ון שטומפף חווה האטה בעליית המניות שלו על רקע חשש המשקיעים שירידה בהיקף המשכנתאות וירידה בשולי הרווח תפגע ברווחי הבנק.

מנכ"ל ג מנכ"ל ג'יי פי מורגן, ג'יימי דימון | צילום: בלומברג מנכ"ל ג

"חברות פיננסיות כמו ג'יי פי מורגן נפגעו די קשה מהמשבר הכלכלי, יותר מאשר בנקים מחוזיים או מקומיים כמו וולס פארגו", אמר ג'רארד קסידי, אנליסט ב-RBC קפיטל מרקטס לבלומברג. "בכלכלה של היום נעשה אטרקטיבי יותר להחזיק במניות שנחשבות מסוכנות יותר", הוסיף.

ג'יי פי מורגן עלתה ב-11% השנה, יותר מהעלייה של וולס פרגו של 2.3% והממוצע של 24 בנקים במדד KBW לבנקים שעמדה על 7.3%.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות