אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
pwc מגייסים את פרופסור דן אופנהיים להבראת בית החולים הדסה

בלעדי לכלכליסט

pwc מגייסים את פרופסור דן אופנהיים להבראת בית החולים הדסה

חברת הייעוץ הבינלאומית שכרה את שירותי אופנהיים, שניהל בעבר את בתי החולים בילינסון והשרון, כדי לבנות יחד את תוכנית ההבראה למרכז הרפואי בירושלים שנקלע למשבר בעקבות גירעון של 200 מיליון שקל

08.02.2013, 09:36 | גולן חזני

נציגי חברת הייעוץ הבינלאומית PWC קסלמן את קסלמן שכרו את שירותיו של פרופסור דן אופנהיים, להוביל יחד עמם כיועץ מקומי את בניית תוכנית ההבראה לבית החולים הדסה, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

נציגי פירמת ראיית החשבון הגיעו בשבוע שעבר לארץ כדי לגבש תוכנית הבראה למרכז הרפואי הדסה בירושלים, שנקלע למשבר קשה בעקבות גירעון של 200 מיליון שקל והתפטרות המנכ"ל פרופ' אהוד קוקיה כתוצאה מכך.

הכנת תוכנית ההבראה צפויה לארוך שלושה חודשים, במטרה להכין תוכנית התייעלות אינטנסיבית שתביא את בית החולים לאיזון תקציבי.

לצורך הליווי המקצועי של התוכנית נשכרו כאמור שירותיו של אופנהיים שניהל במשך 17 שנה את ביה"ח בילינסון ואח״כ את המרכז הרפואי רבין הכולל את בתי החולים בילינסון והשרון. בשנים אלו הוביל אופנהיים את תהליך התכנון האסטרטגי ומהלך האיחוד בין שני בתי החולים כולל תוכניות התייעלות נרחבות ביותר שנעשו בתקופה זו.

המרכז הרפואי רבין דומה מאד במבנהו להדסה. מרכז גדול מאד (בילינסון ועין כרם) ובי"ח קטן (השרון והר הצופים). בשנים האחרונות ניהל אופנהיים את מדיקל סנטר בהרצליה, וכיום הוא מייעץ לבתי חולים בארץ ובחו״ל בנושאי תכנון בית החולים, בניית תוכניות אסטרטגיות, וניהול. אופניים ריכז את הקמת בית החולים החדש באשדוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לא יודעת כמה מכם שמעו על פרופ' אופנהיים
אבל מדובר באדם מוכשר בצורה יוצאת דופן. אחד האנשים המוערכים בתחום ניהול בתי חולים בישראל. כשקיבל לידיו את בי"ח בילינסון היה מדובר בבי"ח ברמה ירודה מאוד ובקשיים גדולים, לאט לאט ע"י חזון גדול והשגת תרומות הוא הפך אותו לבי"ח מדהים. תהליך דומה עשה גם עם המדיקל סנטר. לא סתם שכרו את שירותיו. אם יש מישהו שיכול לעזור להרים את ביה"ח - זה הוא. שיהיה בהצלחה.
אחת , מרכז  |  09.02.13
4.
נדרשת ועדת חקירה לא יעוץ הגרעון נוצר בשנים האחרונות בניהול שבטי קוקיה בא ערבב והלך
הדסה בעבר מוסד מפואר מתפתח ויציב הדרדר כלכלית מקצועית ואקדמית לבית חולים מקרטע ואפור. כל רופא טוב שיכול בורח והחולים מצביעים ברגלים. קוקיה בא השתמש בססאות בחש והלך. שורשי ההדרדרות לפניו. מאחר ומדובר בכספי ציבור נדרשת חקירה
רופא בכיר , הדסה  |  09.02.13
3.
שיפנו להקפאת הליכים והליכי הסדר נושים
על ביה״ח לפנות לבית המשפט בבקשה להסדר נושים, וליישם את תוכנית ההבראה ללא חרבות של תביעות והליכי גביה מצדדים שלשיים. אך שלא ימנו נאמן ״עו״ד״ שיחלוב שכ״ט מופרז. ימשיכו עם היועץ וביהמ״ש ימנה עו״ד מלווה - מעין נאמן שלא יקבל סמכויות ניהול והבראה.
מישהו , ירושלים  |  09.02.13
לכל התגובות